Зустріч ректора зі Студентським парламентом

4 Грудня, 2014

Перед учасниками зустрічі Юрій Бошицький, ректор КУП НАНУ, професор, виділив три основні блоки питань, які вважає найбільш актуальними:
–    навчально-виховний процес
–    спортивне життя
–    активна позиція студентства поза межами університету
     Хто такий студент? Звертаючись до етимології слова «студент» не важко дізнатись, що це слово з латини означає «ретельно працюючий», «той, хто прагне знань», отже людина, яка лиш відвідує свій навчальний заклад та не докладає зусиль у навчанні не може носити це звання. Ректор зазначив, що першочергове завдання, яке стоїть перед студентством – навчальний процес. На жаль, останнім часом відвідування та успішність вузівців залишає бажати кращого, систематичне прогулювання та незацікавленість у навчанні карається виключенням з університету.
      Також ректор закликав всіх присутніх подавати особистий приклад, адже Студпарламент КУП НАНУ – це обличчя університету та повинен показувати себе з найкращого боку.
     Одна з нереалізованих можливостей – відправлення студентів КУП НАНУ в м. Рівне для знайомства та тіснішої співпраці зі студентами Рівненського інституту Київського університету права, але проблемою є відсутність ініціативи з боку самих студентів.
     Не оминула розмова і спортивний сектор університету. Було згадано недавній футбольний турнір ім.Б.Є.Патона та доволі цікава історія його виникнення, розказана ректором:
Київський університет права готував подарунок до 96 дня народження Президента Національної академії наук України – Бориса Євгеновича Патона. Спочатку вибір впав на телевізор, такий, що можна поставити в кухні та дивитись футбольні матчі і т.п. У відповідь ректору повідомили, що в Бориса Євгеновича вже є такий телевізор і він – футбольний фанат. Після цих слів було вирішено, що організовується турнір на честь Президента НАН України, а ввечері того ж дня підписано наказ про його проведення.
     На обговоренні неабияке здивування в ректора викликала інформація про те, що за короткий проміжок часу наш університет зібрав 8 повноцінних команд, і при правильному настрої та підході цілком можливе створення збірної команди, яка б представляла університет на міжвузівському рівні.
     Оскільки ректор сам є прихильником настільного тенісу, то в університеті є стіл для пінг-понгу, який, на превеликий жаль, не використовується.
     Останній блок питань стосувався діяльності студентів поза межами Alma Mater.
     В першу чергу мова йшла про складну ситуацію в нашій країні та допомогу військовим в зоні АТО харчами та теплим одягом. В найближчому майбутньому студенти нашого вузу в черговий раз завітають в дитбудинок та передадуть військовослужбовцям дитячі малюнки, які зараз є найбільшим мотиватором. Також обговорювались і інші питання пов’язані з волонтерською діяльністю.
     Ректор запропонував У рамках програми «Крок до прекрасного» провести в холі фотовиставку робіт студентів та викладачів КУП НАН України, яка надасть можливість їм проявити своє творче начало.

Окрім вищезгаданих тез, також звучала інформація про можливості участі в різноманітних іноземних програмах, спец-курсах іноземних мов, здобування досвіду в юридичній клініці «Фенікс».
     17 грудня передбачено розширена зустріч з ректором керівних органів Студентського парламенту університету та радників ректора зі студентських питань на громадських засадах. Про своє бачення розвитку комітетів інформуватимуть: голова комітету волонтерства – Чайковська Тетяна, голова комітету інформації – Дещиця Юрій, голова комітету культури – Савіна Анна, голова комітету науки – Подать Антон.

Дещиця Юрій,
голова комітету інформації