Зустріч студентів КУП НАНУ представником Токійського університету Юзукі Нагакоші

16 Грудня, 2014

12 грудня в Київський університет права НАН України на запрошення ректора Ю.Л.Бошицького завітала представник Токійського університету Юзукі Нагакоші. Пані Юзукі мала змогу ознайомитись із сучасною матеріально-технічною базою вишу та зустрітися зі студентським активом. Гостя відмітила позитивний аспект університету – приємна атмосфера та згуртованість, що панує між студентами та викладачами.

Вся зустріч проходила в дружній та неофіційній атмосфері, яка була насичена жартами та цікавими історіями, спілкування відбувалось англійською мовою. Під час розмови Юзукі повідала про життя та навчання в Японії, описала деякі культурні аспекти, розповіла про свою подругу з Одеси, яка теж минулого року навчалась у Токійському університеті.  Не раз у розмові лунали запрошення нашим студентам, адже для навчання в Японії достатньо знати англійську мову. Юзукі відмітила, що до цього виступала в Женеві, Києві та Рівному, і хотіла б виступити у Тайвані, Німеччині та Нью-Йорку. Учасники обговорення не зважали на холодну погоду за вікном та грілися гарячим чаєм, а дискусії велись на найрізноманітніші теми: починаючи від начального процесу і закінчуючи народними стравами.
      Учасники розмови не обійшли стороною актуальну проблему нашого сьогодення  – бойові дії на сході України. У ході цього обговорення йшлося про спростування російської пропаганди, участь студентів в АТО, волонтерська діяльність ВУЗ’ів, зокрема і Київського університету права НАН України, а також багато іншого.

В процесі зустрічі було обговорено можливість співпраці між університетами, зазначалось, що в цій сфері ніяких проблем та перепон немає, і співробітництво цілком можливе.
     Представники студентського активу пригостили гостю з Японії канапками з українським салом, розповіли про українську кухню, культуру, звичаї, життя та реалії. Ближче до закінчення зустрічі президент нашого університету урочисто вручив «Заповіт» Т.Г.Шевченка, перекладений японською мовою, а Юзукі продекламувала його. Після цього учасники зустрічі обмінялися письмовими побажаннями українською та японською мовами та відвідали університетську капличку Преподобного Нестора Літописця.

Загалом за годину спільно проведеного часу було обговорено безліч питань, що стосувались співпраці, національних особливостей, навчання та відмінностей між країнами.
     Учасники зустрічі мали змогу вільно спілкуватися англійською мовою та збагатити свої знання в галузі права інтелектуальної власності.

Дещиця Юрій,
голова комітету інформації