Зустріч студентів КУП НАНУ та РІ КУП НАНУ з аташе з питань культури та освіти Посольства Угорщини в Україні
1 грудня в Київському університеті права НАН України відбулась корисна й цікава зустріч студентів з аташе Посольства Угорщини в Україні з питань культури і освіти паном Міхалом Грубером, присвячена можливостям набуття вищої освіти в Угорщині для студентів з України.
Захід відкрив ректор університету Юрій Ладиславович Бошицький, який наголосив на важливості міжнародних контактів, які має КУП НАНУ, зокрема, з правовими інституціями та навчальними закладами Угорщини. Ректор нагадав про участь студентів у проєкті, який протягом багатьох років здійснював Почесний доктор Київського університету права НАН України Атілла Петерфалві та завдяки якому десятки наших студентів побували в столиці Угорщини Будапешті, зустрічались з науковцями цієї європейської країни, відвідували Парламент Угорщини, Конституційний суд та захищали свої наукові роботи, присвячені захисту прав людини, зокрема, захисту персональних даних.
Пан аташе з питань культури та освіти Посольства Угорщини в Україні М. Грубер виступив перед студентами з презентацією освітніх програм та послуг, що надає молодим громадянам України Угорщина. Так, пан аташе зазначив, що для того, щоб навчатися в Угорщині та отримати європейський диплом про вищу освіту, необхідно подати заявку на стипендіальну програму Stipendium Hungaricum або двосторонню стипендіальну програму ERASMUS+, за якими можна знайти понад 1300 програм англійською, німецькою та іншими мовами в 66 університетах і коледжах.
Програму Stipendium Hungaricum, – зазначив п. Грубер, – засновано урядом Угорщини в 2013 році на основі двосторонніх угод між Україною та Угорщиною, і вона включає можливості частково або повністю безкоштовного навчання та стипендії для студентів з України. Окрім суто студентських програм, є також докторська програма, завдяки якій готуються доктора філософії, яка передбачає безоплатне навчання та отримання стипендій від 110 до 420 євро, а також проживання в гуртожитку, медичну страховку, міжкультурну допомогу, систему менторства та систему випускників.
Останніми місяцями в системі вищої освіти Угорщини запроваджені підпрограми для студентів, які тікають від війни в Україні і які можуть навчатися як в університетах Угорщини, так і в Закарпатському угорському коледжі імені Ференці Ракоці ІІ у м. Берегово.
Розповів пан аташе також про перспективи освітніх студентських програм Міжнародного Вишеградського фонду, за якими студенти та аспіранти можуть подавати заявки на навчання в університетах країн Вишеградської четвірки: Польщі, Словаччини, Чехії та Угорщини.
В зустрічі взяли участь студенти КУП НАНУ, а також представники студентства Європейського університету, інших вищих навчальних закладів Києва, Рівненського інституту Київського університету права НАН України, деякі з яких безпосередньо були присутні в залі засідань Вченої ради університету, а більшість підключились в он-лайн форматі. Презентація освітніх програм та розмова зі студентами представника Посольства Угорщини в Україні висвітлила кращі можливості для студентів воюючої країни, допомогла присутнім молодим людям з більшим оптимізмом дивитися в майбутнє.
Прес-Центр КУП НАНУ