7 Жовтня, 2014

6 жовтня 2014 року  на базі Київського університету права Національної академії наук України вперше проходила міжнародна науково-практична конференція  «Сучасні виклики і актуальні проблеми права інтелектуальної власності в Україні та Європі», організована спільно з Всесвітньою організацією інтелектуальної власності.
     Під час проведення пленарного засідання, директору Департаменту країн з перехідною та розвинутою економікою Всесвітньої організації інтелектуальної власності, доктору права Міхалу Швантнеру було вручено диплом «Почесного доктора Київського університету права НАН України» (Doctor Honoris Causa)  та відповідні атрибути.
     Цього звання М. Швантнер удостоєний за рішенням Вченої ради Університету від 29 серпня 2014 року.

Це грандіозна та важлива подія в історії КУП НАНУ, про що свідчать проведення та урочистість церемонії. Серед поважних гостей на церемонії вручення почесної відзнаки пану М. Швантнеру були присутні: заступник Генерального прокурора України, начальник Головного управління представництва та організації участі у кримінальному провадженні в суді Бачун О.В., голова Державної служби інтелектуальної власності України Ковіня М.В., голова Вищого господарського суду України Львов Б.Ю., заступник начальника відділу керівних кадрів та заохочень Міністерства освіти і науки України  Бондарчук С.М., заступник начальника Головного управління юстиції у Рівненській області Серватович Л.С., голова Союзу юристів України, Президент Всесвітньої організації юристів, Президент Світового Конгресу українських юристів Євдокимов В.О., радник Президента Українського Союзу промисловців і підприємців з питань інтелектуальної власності і інформаційної безпеки Мосов С.П., ректор Національної школи суддів України, Міністр юстиції України 2007-2010 рр., Почесний професор Київського університету права НАН України Оніщук М.В., начальник відділу міжнародних зв’язків Національної академії наук України Мякушко С.В., директор Державного підприємства «Український інститут промислової власності» Фролов С.В. та інші.

Під час церемонії ректор Бошицький Ю.Л. наголосив, що звання «Почесного доктора Київського університету права НАН України» є найвищою почесною відзнакою Університету та присвоєно лише п’ятнадцяти найвизначнішим громадським і державним діячам, політикам, вченим України та світу.
     Почесне звання присвоюється вітчизняним та зарубіжним науковцям, діячам науки та освіти, громадським діячам за особливі заслуги перед КУП НАНУ у розвитку юридичної науки та освіти, високий професійний і моральний авторитет в освітянських колах та у суспільстві.

За традицією Почесні доктори читають наукову доповідь для студентів, молодих науковців та професорсько-викладацького колективу. М. Швантнер виступив з доповіддю «Роль Всесвітньої організації інтелектуальної власності в Україні та країнах з перехідною економікою».
     Доповідь спонукала науковців до дискусії, по завершенню якої ректор Бошицький Ю.Л. перейшов до урочистої церемонії посвяти у Почесні доктори (Doctor Honoris Causa). Під час посвяти вчений секретар Михайленко О.В. ознайомила присутніх з життєвими та науковими досягненнями М. Швантнера.

У своїй інавгураційній промові пан М. Швантнер висловив слова вдячності ректорові та колективу Університету за високу оцінку його діяльності. «Для мене це дуже важлива подія  і велика честь отримати звання Почесного доктора Київського університету права. Я надзвичайно ціную співпрацю з вашим Університетом і вірю, що ця нагорода є добрим стимулом для подальшого партнерства» – сказав він.