Делегація КУП НАНУ відвідала Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди

7 Квітня, 2016

03 квітня 2016 року на запрошення ректора Переяслав-Хмельницького  державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди, професора Віктора Коцура делегація Київського університету права НАН України на чолі з ректором університету, професором Юрієм Бошицьким відвідали вищезгаданий університет.
     У складі делегації також був присутній ректор Мішкольського університету, професор Андраш Торма та помічник Золтан Зілагі.
    В рамках зустрічі відбулось обговорення  перспектив розвитку подальшої конструктивної співпраці Київського університету права НАН України, Переяслав-Хмельницького  державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди та Мішкольського університету.

Після плідних переговорів, за сприяння пана  В. Коцура делегація відвідала Музей Заповіту Т. Г. Шевченка.
     Експозиція музею розповідає про перебування Тараса Шевченка на Переяславщині. Є меморіальні кімнати: вітальня, кімната для гостей, в котрій жив Т.Г. Шевченко, бібліотека та кабінет лікаря А.О. Козачковського, друга поета.
     В цьому будинку в ніч на 25 грудня 1845 року Тарасом  Шевченком був написаний «Заповіт».
     Виконуючи завдання Київської Археографічної комісії, Т.Шевченко у 1845 році замалював архітектурні пам’ятки Переяслава. Збереглися його малюнки: «Вознесенський монастир», «Михайлівська церква», «Покровський собор», «Андруші» (два малюнки під цією назвою), «У В’юнищі», «Кам’яний хрест св. Бориса».

Про Переяслав, архітектурні пам’ятки міста, переяславські наддніпрянські села, про гостинних друзів Тарас Шевченко згадує у повістях «Близнецы» і «Художник», «Археологічних нотатках», у листуванні, поезіях, малюнках.
     Екскурсія надзвичайно сподобалась делегації, та залишила по собі хороші враження.