Делегація КУП НАНУ взяла участь у засіданні круглого столу

28 Березня, 2017

24 березня 2017 року з нагоди 25-річчя  відкриття першого посольства України в світі делегація КУП НАНУ на чолі з ректором, Заслуженим юристом України, професором Юрієм Бошицьким взяла участь в  засіданні круглого столу «Започаткування українсько-угорських стосунків, як переддень двосторонніх міждержавних стосунків України з країнами світу». Захід організовано Посольством Угорщини в Україні, Товариством українсько-угорської дружби та Інститутом історії України НАН України.

З вітальним словом до присутніх звернувся Надзвичайний і Повноважний Посол Угорщини в Україні доктор Ерно Кешкені. Він зазначив, що Україна є одним із стратегічних партнерів для Угорщини і наголосив на доцільності розвитку ще більш тісних стосунків між державами. Також з промовою виступив Надзвичайний і Повноважний Посол України Дмитро Ткач, який розповів про обставини створення першого посольства України в Угорщині.

Ректор КУП НАНУ Юрій Бошицький, який виступив модератором заходу, повідомив, що КУП НАНУ активно співпрацює з вищими навчальними закладами Угорщини, зокрема щорічно відбуваються спільні міжнародні науково-практичні конференції з Дебреценським університетом. Регулярно перед студентами з майстер-класами виступають державні діячі та вчені-юристи Угорщини з актуальних питань європейського права та права інтелектуальної власності.

В дискусії «за круглим столом» взяли участь  заступник Міністра молоді і спорту України з питань європейської інтеграції Микола Мовчан; Надзвичайний і Повноважний Посол України Орест Климпуш; завідувач відділу Інституту історії НАН України, співголова Комісії істориків України та Угорщини член-кореспондент НАН України Степан Віднянський; професор Дипломатичної академії при Міністерстві закордонних справ України, заступник  співголови Комісії істориків України та Угорщини Ірина Матяш; радник посольства України в Угорщині Олександр Потімков та ін.

Учасники заходу дійшли висновку, що 25 років тому Україна та Угорщина поклали початок важливому партнерству, яке протягом усього цього часу продовжувало розвиватися на основі добросусідства і взаємної поваги, дозволяючи зміцнювати політичні, економічні, культурні зв’язки та розширювати сфери нашої взаємодії.

Прес-центр КУП НАНУ