Національна академія наук України Київський університет права

Делегація КУП НАНУ взяла участь в міжнародних експертних дебатах «Геополітика, безпека, співпраця: після саміту НАТО», які відбулися у Львові

27 Липня, 2016

     Нещодавно ректор Київського університету права НАН України, професор Юрій Бошицький делегував представників університету для участі в експертних дебатах «Геополітика, безпека, співпраця: після саміту НАТО» у рамках Польсько-українського стратегічного форуму.
     Проведення форуму з питань безпеки стало можливим завдяки ініціативи Фундації «Центр досліджень Польща-Україна» та її партнерам з Польщі й України.Метою дискусії стала розробка практичних рекомендацій для польських і українських урядів у сфері геополітики і безпеки в регіоні після саміту НАТО у Варшаві. Вона складалася з двох частин «Геополітика Центральної та Східної Європи в епоху інформаційної війни і ідеї «Міжморя» та «Польсько-українське співробітництво у галузі загальної політики безпеки: стан і перспективи», модераторами яких виступили представники Фонду «Центр досліджень Польща-Україна» Адам Лельонек та Даріуш Матерняк.
     Серед учасників заходу були представники державних та недержавних громадських інституцій України та Польщі, зокрема Фонду «Центр досліджень Польща–Україна», ГО «Центр досліджень проблем регіонального і міжнародного співробітництва», Київського університету права Національної академії наук України, НГДО «Центр дослідження армії, роззброєння та конверсії», Національного Інституту стратегічних досліджень, Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, Фонду імені Казиміра Пулаского, Фонду «Відкритий діалог», інформаційно-консалтингової компанії «Defence Express», а також українських та польських галузевих медіа-ресурсів.
     Делегацію від Київського університету права НАН України представляли радник ректора з питань розвитку структурного осередку університету у м. Ужгород, Заслужений діяч науки і техніки України Світлана Мітряєва та очільник Міжнародного центру правових та історико-політичних досліджень країн Центрально-Східної Європи КУП НАНУ Уляна Андрусів.


     Під час дебатів представники Польщі та України обговорили наслідки саміту НАТО у Варшаві 8–9 липня для Альянсу, Польщі й України в контексті польсько-українських відносин, а також ймовірні напрями співпраці в галузі політики безпеки. При цьому, експерти наголошували на трьох основних позиціях розвитку співпраці у галузі безпеки: військовій, енергетичній та інформаційній.
     За результатами дискусій і обговорень учасники дебатів дійшли висновку, що Україні та Польщі слід зосередити увагу на модернізації пострадянського озброєння, а також активізувати співробітництво у таких сферах як: авіація, космос, сухопутні бойові системи та кораблебудування. На їх переконання, лише обмінявшись досвідом та об’єднавши зусилля, країни зможуть досягти успіхів у цих сферах.
     За результатами роботи представники країн обмінялися порадами щодо подальшого налагодження та розвитку співпраці з питань гарантування безпеки обох держав.