Делегація проектного конкурсу КУП НАНУ відвідала Парламент Угорщини

23 Вересня, 2016

23 вересня студенти КУП НАНУ на чолі з ректором, професором Юрієм Бошицьким відвідали екскурсію до Парламенту Угорщини, що є третім за величиною в світі. Візит до відповідної установи був приурочений конкурсному проекту з питань захисту персональних даних та прозорості повноважень органів державної влади за сприяння Аттіли Петерфалві, почесного доктора КУП НАНУ та Національного університету публічної служби Угорщини.

imgp3290s.jpg

imgp3139s.jpg

Парламент є  величним прикладом  неоготичної архітектури, однак також поєднує стиль Бароко та Ренесанс. Будівля розташована на березі Дунаю між двома мостами- Маргарет та Ланцюговим. В 1884 році після затвердження проекту щодо зведення Парламенту, почалися будівельні роботи під керівництвом Імре Штайндля і вже в 1896 році відбулося перше засідання Парламенту – Державні збори. У даний час канцелярія прем’єр-міністра, разом з його адміністрацією, знаходиться в будівлі Парламенту.

Окрім того, вищезгадана споруда внесена до Світової спадщини ЮНЕСКО. Розміри Парламенту сягають 268 метрів в довжину та 123 метри в ширину. Власне споруда Парламенту є не тільки одним з пам’ятників архітектури Будапешту, а також  має вагоме історичне значення. Адже тут зберігаються корона Святого Іштвана, булава держави та шабля.

imgp3212s.jpg

imgp3229s.jpg

Делегація мала змогу відвідати головний вхід, сходи та зал, один з вестибюлів, Стару Палату лордів і угорські королівські регалії та побачити на власні очі зміну караулу. Необхідно також наголосити, що екскурсія доступна лише тоді, коли Державні збори не засідають в Парламенті та триває близько 45 хвилин, проте хвилини перебування закарбувалася в пам’яті надовго, адже неймовірна велич та витонченість Парламенту не може залишити нікого байдужим, а особливо- майбутніх дипломатів.

Парламент Угорщини вразив своїм витонченим та багаторанним інтер’єром. Адже будівля облицьована деревом та мармуром, а також прикрашена позолотою та фресками. Під час екскурсії відвідувачам дозволялося робити світлини, тому делегація КУП НАНУ мала неймовірну можливість не тільки відчути себе на місці парламентарів, а також зробити пам’ятні світлини щодо згаданого візиту.

imgp3206s.jpg

imgp3220s.jpg

Велич угорської столиці, а в особливості Парламент Угорщини залишив неймовірну кількість спогадів у делегації КУП НАНУ. Саме відвідування Парламенту дало змогу студентам поринути в історичні аспекти формування влади в Угорщині, відчути всю красу та багатство угорського народу у вигляді неймовірного інтер’єру угорського Парламенту та відкрити для себе усю красу угорської архітектури.

imgp3256s.jpg

Делегація КУП НАНУ висловлює подяку Юрію Бошицькому,   ректорові   нашого     університету;

Атіллі Петерфалві,  почесному  доктору   КУП НАНУ; Національному     університету      публічної     служби Угорщини за надану можливість  відвідати Парламент Угорщини,  а  також  побачити неймовірні тонкощі  угорської  архітектури  у   рамках загально-університетського проекту «Кроки до прекрасного».

Матеріал підготувала:

Маліновська Маргарита, студентка  IV курсу, МП-41