Екскурсія делегації КУП НАНУ до Конституційного суду Угорщини

24 Вересня, 2016

У рамках загальноуніверситетського проекту «Кроки до прекрасного», що діє під патронатом ректора, професора Юрія Бошицького, студенти Київського університету права мали можливість зустрітись  із Головою Конституційного суду Угорщини.

Конституційний суд Угорщини  виступає в якості основного органу із захисту конституції, його головними завданнями є розгляд конституційності законів, захист конституційного ладу і основних прав, гарантованих конституцією. Суд має незалежний характер і виконує свої завдання самостійно. Він має унікальний статус і не є частиною звичайної судової системи, судовий склад формується парламентом.

З 2011 року Конституційний суд складається з 15 суддів (раніше складався з 11 суддів). Судовий склад формується парламентом на підставі кандидатур, представлених спеціальною комісією, що складається з парламентських фракцій. Рішення за складом приймається більшістю в 2/3 голосів парламенту. Потім обрані члени суду обирають голову зі свого складу таємним голосуванням.

Термін повноважень суддів становить 12 років. До 2012 року місцем знаходження суду було місто Естергом. На даний момент офіційна резиденція Конституційного суду знаходиться в Будапешті.

imgp3774s.jpg

imgp3780s.jpg

Студенти мали можливість поспілкуватися із Андрашем Варга, котрий був обраний суддею Конституційного Суду парламентом Угорщини у вересні 2014 року. У період з 1995 по 2000 рік він працював в Управлінні омбудсмена Угорщини, крім того працював заступником генерального прокурора. З жовтня 2013 року він є членом  Венеціанської комісії Ради Європи.

Під час зустрічі студенти мали можливість застосувати на практиці свої знання з міжнародного права, а саме порівняльного конституційного права, оскільки Андраш Варга, викладає конституційне і адміністративне право на кафедрі конституційного права юридичного факультету в Католицькому університеті Петера Пазманя і він в свою чергу поділився знаннями зі студентами Київського університету права.

Студенти щиро дякують ректору Юрію Бошицькому за надану можливість зустрічі з Андрашем Варга!

Матеріал підготувала:

Чубарук Анастасія, студенка 5 курсу, МПм – 51