Фінал конкурсу наукових робіт ім. В.М. Корецького на тему: «Права людини в сучасному світі: погляд молоді»

27 Лютого, 2015

26 лютого 2015 року у стінах Київського університету права Національної академії наук України відбувся фінальний етап конкурсу наукових робіт ім. В.М. Корецького серед молоді. Відзначним є те, що Конкурс проходив вже третій рік поспіль, і у 2015 році був присвячений 125 річчю з дня народження В.М.Корецького.
     Цього річ, до КУП НАН України надійшло близько 200 робіт учнів 10-11-х класів шкіл, ліцеїв та гімназій з усієї України. Відповідно до правил конкурсу конкурсна комісія за результатами розгляду поданих робіт обрала 17 найкращих наукових робіт, які найбільшим чином відповідали вимогам індивідуальності, відповідності роботи заявленій темі, аргументованості, професіоналізму виконання, позитивності та креативності, точності та влучності мови та стилю, а також задовольняли вимоги щодо оформлення роботи.

Роботи представили широку географію нашої держави, а саме Черкаською, Запорізькою, Херсонською, Кіровоградською, Київською, Чернігівською, Хмельницькою, Львівською областями.
     Членами робочої комісії Київського університету права НАН України були:
1.    Заступник завідувача кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства КУП НАН України, к.ю.н. – Тітко Ельвіра Валентинівна;
2.    Доцент кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства Університету, к.ю.н. – Харчук Олександр Олександрович;
3.    Старший викладач кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства – Проценко Ірина Миколаївна.

За підсумками конкурсу комісією було зазначено, що кожна робота носила високий рівень підготовки, кожен учасник вільно володів ораторськими навиками та був гідним опонентом. Надзвичайно позитивним є те, що сучасна молодь не залишається осторонь актуальних питань в галузі прав людини, здатна висловлювати власну позицію щодо цього, пропонувати нові ідеї та шляхи вирішення проблемних сфер цієї тематики; демонструвати вміння аналітично мислити, аналізувати національні та міжнародно-правові акти у цій сфері, опиратись на власний досвід у формулюванні висновків.

Урочиста частина вручення дипломів перших, других, третіх місць та сертифікатів учасника проходила в рамках проведення Міжнародної науково-практичної конференції «VIII Наукові читання,присвячені пам’яті В.М.Корецького», яка була відкрита ректором Київського університету права НАН України, заслуженим юристом України, професором Бошицьким Юрієм Ладиславовичем.

Результати фіналу:
І місце – Щерба Анастасія Валеріївна («Права людини в сучасному світі»), Уманська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №11 ім. М. П. Бажана Черкаської області;
ІІ місце – Грабова Віталія Григорівна(«Рабство – забутий епізод в історії чи звичайне явище сьогодення»), Комунальний заклад «Гуманітарна гімназія №1 ім. М. І. Пирогова Вінницької області;
ІІІ місце – Плахтій Діана Миколаївна («Особливості становлення інституту дитячого омбудсмена в Україні та перспективи його подальшого розвитку»), Грицівська ЗОШ І-ІІІ ст. Хмельницької області;

Сертифікати учасників отримали: Літвінова Регіна Русланівна (Херсонська «НВК «ШГП» ХОР» Херсонської області); Глущенко Марина Віталіївна ( Балабинський навчально-виховний комплекс школа І-ІІІ ступенів гімназія «Престиж» Запорізької області); Горішня Анастасія Василівна (Хлібодарівська загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Херсонської області); Янішевська Анастасія Сергіївна (Херсонська спеціалізована школа I-III ступенів № 31 з поглибленим вивченням історії, права та іноземних мов Херсонської області); Воробйов Віктор Юрійович (Біленьківська загальноосвітня школа I-IIIступенів Запорізької області); Ширяєва Алісія Ігорівна (Григорівська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. Херсонської області); Нежурко Олександра Юріївна (Енергодарська мала академія наук учнівської молоді Запорізької області); Лепетенко Олег Юрійович (СЗШ №86 м. Львова); Кліщ Олександра Олегівна (Білоцерківська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів № 5 Київської області).

Ректор КУП НАНУ Юрій Ладиславович Бошицький, а також члени конкурсної комісії й організаційного комітету, висловлюють вдячність всім учасникам Конкурсу за підготовлені роботи.

КУП НАНУ бажає всім учасникам наснаги, впевненості у власних поглядах, рішучості та дієвості, бути активними учасниками громадянського суспільства, захисниками справедливості, гордістю батьків, вчителів та нашої держави. Успіхів вам та натхнення у професійній діяльності!