Національна академія наук України Київський університет права

Кафедра іноземних мов КУП НАНУ провела заходи в рамках тижня іноземних мов

26 Березня, 2012

     Вже четвертий рік поспіль на третьому тижні березня кафедрою іноземних мов проводиться тиждень іноземних мов, метою якого є  підвищення мотивації студентів до більш глибокого вивчення мови, розкриття звукового, тонального та лексико-граматичного розмаїття мов світу, виявлення найкращих учасників конкурсів та їх відзначення.
     Цього року в рамках тижня іноземних мов проведено вікторину німецькою мовою «Що я знаю про Німеччину та про німецьке право?», та вікторину англійською мовою  «Що я знаю про Великобританію і США  та правові системи цих країн?».
     У конкурсах брали участь 24 студенти, місця серед переможців англійської вікторини розподілились наступним чином:

     Перше місцеЛевада Єгор (МП-32)
     Друге місцеДубчак Марія (МП-32)
     Третє місцеДасюк Наталія (МП-32)


     Переможцями німецької вікторини стали:
     Перше місцеМалицький Артем (МП-41)
                            Ікрамова Крістіна (МП-22)
     Друге місце –  Коваленко Олександр (МП-41)
     Третє місцеСом Оксана (МП-22)
                            Бєлінська Дар’я  (МП-41).
     23 березня 2012 року в синьому атріумі відбувся конкурс декламування, організований кафедрою іноземних мов у рамках роботи наукового гуртка під назвою Основи ефективного декламування. За умовами конкурсу всі бажаючі мали декламувати напам’ять монолог Жака «Так, світ – театр, де всі чоловіки й жінки – актори» з комедії В.Шекспіра «Як вам це сподобається».

     Цьогорічний конкурс зібрав 23 учасники з чотирьох курсів університету. Як і минулого року змагання проводилося в двох категоріях: англійською та німецькою мовами. У декламації німецькою мовою взяли участь десять студентів, які читали різні твори класиків німецької літератури.

     Програма конкурсу складалася з двох відділень: у першому студенти поза конкурсом у межах шевченківських днів в університеті декламували «Заповіт» Т.Г.Шевченка в перекладах країн світу (німецькою, англійською, іспанською, португальською, азербайджанською та молдавською); у другому – змагалися в конкурсній декламації.  

     Найвпертіша боротьба точилася між студентами факультету міжнародного права, проте, їм забракло зусиль, аби вибороти перше місце у представника юридичного факультету – цього разу Даніїла Зборовського з групи ПБ-21, який минулого року посів друге місце. Рівень учасників виявився високим; журі було досить важко визначитися з окремими номінантами на друге та третє місце. Як результат, відразу декілька призерів посіли другі та треті місця.   


     Унаслідок тривалої дискусії, місця в змаганні англійською мовою розподілилися таким чином:
     Перше місцеЗборовський Даніїл (ПБ-21).
     Друге місцеБулка Марія (МП-11); Кортикова Тамара (МП-21).
     Третє місцеКоваленко Олександр (МП-41); Парнев Богдан (МП-22).
     Окремо слід відзначити Борисюк Тетяну, студентку четвертого курсу факультету міжнародного права, яка отримала спеціальний приз журі за прекрасне декламування напам’ять «Заповіту» Т.Г.Шевченка мовою оригіналу.


     У змаганні німецькою мовою місця розподілилися таким чином:
     Перше місце Коваленко Олександр (МП-41).
     Друге місцеСлободян Інна (МП-22).
     Третє місцеМалицький Артем (МП-41); Соловйов Олександр (МП-32).
     Переможці різних конкурсів могли власноруч обрати собі призи серед книг, які були люб’язно надані адміністрацією університету.
     Усі учасники конкурсу отримали заохочувальні призи та мали змогу відчути, як високе мистецтво здатне змінювати людину на краще.


     Особливо слід відзначити викладачів кафедри, які готували завдання до конкурсів, і постійно, в тому числі і  поза навчальний час, приділяють велику увагу мовній підготовці студентів, це Батіна Ірина Алімівна, Тесленко Юрій Валерійович та Ожоган Андрій Васильович.