Команда юридичної клініки «Фенікс» КУП НАН України взяла участь у Національній Олімпіаді юридичних клінік з консультування клієнтів

22 Березня, 2016

10-12 березня 2016 року на базі Національного університету «Острозька академія» (м. Острог) проходила Національна Олімпіада юридичних клінік з консультування клієнтів. Організаторами Олімпіади виступили Національний університет «Острозька академія», Асоціація юридичних клінік України, Українська фундація правової допомоги, Міжнародний фонд «Відродження» та адвокатське об’єднання «Juscutum».
     Національна Олімпіада є частиною Міжнародного конкурсу консультування клієнтів юридичних клінік, який є результатом новаторської ініціативи американського адвоката Луи М. Брауна, який, у 60-х роках ХХ ст., запропонував додати у традиційну юридичну освіту консультування клієнтів та надання правової допомоги за принципом “Pro bono”.
     Кожна країна-учасник відправляє на Міжнародний конкурс команду переможця національних змагань. Цього року Міжнародний конкурс буде проходити в Канаді, в університеті Віндзор.
     Цього року до участі в конкурсі були запрошені 20 команда з різних міст України. Змагання проходили три дні, впродовж яких студенти-консультанти юридичних клінік різних ВУЗів не тільки мали змогу представити свої теоретичні та практичні знання, поспілкуватися з провідними юристами-практиками з усієї України, відвідати майстер-класи, а ще й цікаво та змістовно провести вільний час.

Команда юридичної клініки «Фенікс» КУП НАН України була представлена студентами 4 курсу юридичного факультету Джус Владиславом та Соловйовою Тетяною. Олімпіада імітує консультування адвокатів юридичної фірми, коли студенти, в якості адвокатів спілкуються з клієнтом, відповідають на його запитання, дають юридичну оцінку ситуації та готують письмову відповідь-меморандум. Тема цьогорічних змагань – «Сімейне право».
     У вільний час студенти-консультанти юридичних клінік відвідали: Сучасний музей історії Острозької академії, який складається з 7 окремих експозиційних залів, які знаходяться на території університету: експозиції історії Острозької академії; студентсько-викладацького храму прп. Федора Острозького; експозиції стародруків та рідкісних книг з колекції НаУОА; експозиції історії приміщень сучасної Острозької академії; підземелля монастирського костелу 1775-1832 рр., із похованнями, підземної художньої галереї та Наукової бібліотеки Острозької академії.
Також студенти-консультанти юридичної клініки «Фенікс» відвідали Замок князів Острозьких та Музей книги, де побачили раритетне автентичне видання Острозької Біблії 1581 року та вишитий вручну Кобзар Т. Г. Шевченка.

Перемогу у Національній Олімпіаді цього року отримала команда юридичної клініки Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого (м. Харків).

На завершення Олімпіади студенти-консультанти юридичної клініки «Фенікс» висловили слова подяки та вдячності організаторам заходу, професорсько-викладацькому складу Національного університету «Острозька академія» за гостинний прийом, а також керівництву та адміністрації Київського університету права НАН України за надану можливість взяти участь у цьому Всеукраїнському молодіжному форумі.

КУП НАН України