Круглі столи та презентації в рамках тижня іноземних мов

11 Квітня, 2014

10 квітня в рамках тижня іноземних мов кафедрою було проведено низку заходів, зокрема в групі МП-41 (старший викладач  Васюк Л.М.) відбувся круглий стіл на тему «Актуальні проблеми захисту авторського права в мережі Інтернет», а студенти групи МП-21 (викладач Костюк А.В.) стали учасниками рольової гри «Влаштування на роботу в німецьку юридичну фірму». Студенти групи МП-11, творчо застосовуючи електронні носії під час круглого столу, презентували свої доповіді на тему «Крадіжка персональних даних в сучасному світі», а заключною подією стало відкрите заняття старшого викладача Бойко Л.П. на тему «Політична система та державний устрій України».
    Під час круглого столу, присвяченого захисту авторських прав в мережі Інтернет, особливо відзначилися цікаві доповіді студентів Ковенька Юрія, Кортукової Тамари, Пашковець Ольги, Ринді Дар,ї та Єременко Маргарити, які  стали також і учасниками жвавого обговорення цієї актуальної проблематики.

На занятті німецької мови, присвяченому не менш важливій темі вмілого та успішного пошуку роботи в майбутньому, студенти змогли відчути себе в ситуації ділового спілкування, побачити приклади вдалого та невдалого проведення співбесіди, ознайомитись з питаннями правильної підготовки до співбесіди, стилю поведінки, одягу, а також поведінки після співбесіди, що для професії юриста є дуже важливим. Під час рольової гри студенти групи МП-21 Горбонос  Тетяна, Капустін Володимир, Соловйова Анастасія, Любас Єлизавета, Самойленко Люба, Сумленна Катерина та Добродєєва Маргарита відтворили ділові переговори в парах, продемонструвавши як володіння німецькою мовою, так і знання особливостей проведення співбесіди. Сподіваємось, що набутий досвід стане у пригоді майбутнім юристам-міжнародникам при влаштуванні на роботу.

Поява зручного інструменту для спілкування людей – соціальних мереж – призвела до того, що вони стали невід’ємними елементами суспільного життя, без якого повноцінне функціонування суспільства видається неможливим. Окрім того, що соціальні мережі можна використовувати з інформаційною, діловою чи особистою метою, вони ще й можуть стати плідним підґрунтям для неправомірних, протиправних і навіть злочинних цілей. Великої популярності як за кордоном, так і в Україні набули так звані «кіберзлочини», серед яких особливо виділяється «крадіжка особистості», під якою розуміють протиправне вилучення та використання персональних даних людини з метою незаконного отримання вигоди. Тому саме така тематика була запропонована старшим викладачем кафедри іноземних мов Гетман В.І. для проведення круглого столу в рамках тижня іноземних мов. Студенти групи МП-11 брали активну участь у обговоренні цієї проблеми: Маліновська Маргарита, Міркеєв Ярослав  та Ярцева Дар’я  підготували доповіді, до яких долучили відеоматеріали, що сприяло кращому сприйняттю і розумінню того, як насправді легко можна стати жертвами шахраїв. Англійською мовою було запропоновано чимало способів захисту від злочинів, дій у випадку виявлення злочину, мір обережності та обачності.

Завершальним заходом дня стало відкрите заняття старшого викладача кафедри Бойко Л.П., на яке з профорієнтаційною метою були запрошені також старшокласники київських шкіл. Цікаве заняття, оснащене яскравою наочністю з використанням електронних носіїв, було спрямоване на поглиблення знань про історію, політичну систему та державний устрій України. Слід особливо підкреслити, що заняття було пронизано вихованням патріотизму студентської та учнівської молоді, то ж не дивно, що вся аудиторія встала під час виконання державного гімну України. Готуючись до цього заняття з англійської мови, студенти підготували окремі презентації та питання до учнів, долучаючи їх таким чином до участі в колективній роботі. Під кінець відкритого заняття для учнів шкіл було проведено вікторину англійською мовою та нагороджено їх призами. Учні активно обговорювали матеріали круглого столу та разом із студентами підготували «відкритого листа» до уряду України, приділивши особливу увагу правам людини в Україні та їх порушенням.

Заходи, проведені під час тижня іноземних мов, розширили професійний кругозір майбутніх юристів і, сподіваємося, спряли розумінню важливості наполегливої повсякденної роботи над іноземною мовою та підвищили мотивацію студентів у вивченні цього предмету.