КУП НАНУ учасник спеціалізованого міжнародного форуму з питань інтелектуальної власності ( м.Сібіу, Румунія)

26 Червня, 2013

Нещодавно делегація КУП НАНУ, в складі якої перебували ректор КУП НАНУ, професор Бошицький Ю.Л. та доцент без наукового ступеня Батіна І.А. повернулась із міста Сібіу (Румунія), де 19 – 20 червня в відбулась міжрегіональна зустріч з питань викладання права інтелектуальної власності, організована Всесвітньою Організацією Інтелектуальної Власності (WIPO) спільно з Державним відомством винаходів і торговельних марок Румунії, Румунським відомством авторських прав та університетом імені Лучіана Блага міста Сібіу (Румунія).

Протягом двох днів роботи надзвичайно змістовного наукового форуму, участь в якому взяли представники 13 країн з перехідною економікою, обговорювались актуальні питання викладання права інтелектуальної власності різним цільовим аудиторіям від пересічних громадян, студентів юридичних спеціальностей до практикуючих юристів, які прагнуть змінити сферу своєї професійної діяльності на право інтелектуальної власності, патентних повірених і суддів.
З величезним зацікавленням учасники зустрічі ознайомились із щойно створеним за ініціативою Всесвітньої Організації Інтелектуальної Власності (WIPO) веб-порталом з викладання права інтелектуальної власності, завдяки якому професорсько-викладацький склад університетів, у яких здійснюється навчання з права інтелектуальної власності, матимуть змогу обмінюватись позитивним досвідом, навчальними матеріалами та різноманітною інформацією, а студенти зможуть обрати оптимальну програму навчання в одному з університетів, зареєстрованих на веб-порталі.
На завершення,  було підписано  меморандум про співпрацю між Київським університетом права НАН України та університетом імені Лучіана Блага міста Сібіу (Румунія). Даний меморандум передбачає проведення спільних конференцій та  спільних досліджень у галузі інтелектуальної власності, майстер-класів для студентів, круглих столів, тощо.

Особливою атмосферою міжрегіональна зустріч з питань викладання права інтелектуальної власності завдячувала й місцю свого проведення. Сібіу, невеличке місто в самому серці Трансильванії, засноване німецькими селянами в 12 сторіччі, по праву було визнано культурною столицею Європи 2007 року, оскільки кожна будівля історичного центру міста є справжньою культурно-історичною спадщиною людства.

Візитівка м.Сібіу