Київський університет права НАН України підписав меморандум про співробітництво з Державною фінансовою інспекцією України

5 Березня, 2015

04 березня 2015 року відбулася зустріч ректора, професора, Заслуженого юриста України Ю.Л. Бошицького з головою Державної фінансової інспекції України М.Г. Гордієнком. Під час зустрічі був укладений меморандум про співробітництво між установами та обговорені основні напрямки подальшої співпраці.
Відповідно до підписаного документа сторони здійснюватимуть співробітництво, зокрема, за такими напрямами:
– спільна підготовка необхідних методичних документів для удосконалення системи державного фінансового контролю;
– підготовка пропозицій щодо вдосконалення нормативно-правової бази у сфері державного фінансового контролю згідно з вимогами законодавства ЄС;
– розробка проектів нормативно-правових актів з питань фінансового контролю, використання бюджетних коштів, державного та комунального майна з урахуванням світового досвіту та аналізу практики застосування нормативних актів в Україні;
– розробка та реалізація інноваційних науково-дослідницьких, методичних та роз’яснювальних продуктів фундаментального та прикладного характеру в сфері управління державними фінансами, фінансового контролю, ефективного витрачання бюджетних ресурсів, обліку та звітності;
– дослідження та аналіз актуальних проблем юриспруденції (цивільне, господарське, трудове, адміністративне право та ін.) та моделювання шляхів їхнього розв’язання;
– узагальнення практики здійснення державного фінансового контролю для подальшого його удосконалення та ефективного практичного застосування;
– спільне проведення наукових, науково-практичних і науково-методичних конференцій, симпозіумів, конгресів, семінарів, лекцій, круглих столів, інших наукових заходів, у тому числі міжнародних;
– підвищення рівня правових та економічних знань працівників Держфінінспекції;
– сприяння підвищенню якості підготовки студентів Університету шляхом поєднання практичного досвіду тощо.

Також меморандумом передбачено, що Держфінінспекція може приймати на навчальну та виробничу практику погоджену кількість студентів денної форми навчання; сприяти в межах компетенції працевлаштуванню згідно з отриманою кваліфікацією випускників денної форми навчання зі спеціальності «Правознавство»;  надавати організаційну, методичну та інформаційну допомогу в організації роботи студентських правових клінік тощо.
     Як зазначив голова Державної фінансової інспекції України М.Г. Гордієнко, основною метою підписання меморандуму є необхідність поєднання теорії та практики у сфері державного фінансового контролю, а також – використання інноваційних підходів.

Ректор Ю.Л. Бошицький висловив упевненість в успішності подальшої співпраці між установами. Зокрема, він наголосив, що така взаємодія має бути корисною і для Держфініспекції, і для Київського університету права НАН України.