Національна академія наук України Київський університет права

Київський університет права НАН України – учасник Всеукраїнського Інформаційного Дня Програми Темпус ІV

20 Грудня, 2012

     13 – 14 грудня 2012 року Національний Темпус-офіс в Україні у співпраці з Представництвом Європейського Союзу в Україні, за підтримки Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України та спільно з Національним технічним університетом України «Київський політехнічний інститут» відкрив Всеукраїнський Інформаційний День Програми Темпус ІV у місті Київ.
     На захід зібрались представники вищих навчальних закладів України, Білорусії, Сербії. Від Київського університету права НАН України брали участь завідувач відділу міжнародних зв’язків та грантів Іванна Єдгарова, юрист відділу юридичного забезпечення Світлана Лоза, спеціаліст  відділу міжнародних зв’язків та грантів Оксана Дращенко.
     З вітальним словом виступили: перший віце-президент Національної академії педагогічних наук України Володимир Луговий, керівник сектору освіти, науки і технологій та інформаційного суспільства Представництва ЄС в Україні Віра Рибак та заступник першого проректора НТУУ «КПІ» професор Володимир Тимофєєв та Директор Національного Темпус-офісу в Україні Світлана Шитікова.
     У ході роботи обговорювався досвід підготовки та реалізації проектів, перспективи регіонального співробітництва. Необхідно зазначити , що Програма Темпус – це освітня програма Європейського Союзу, яка підтримує модернізацію системи вищої освіти та створює простір для співпраці в країнах-партнерах ЄС через університетські проекти. Також програма спрямована на добровільне наближення систем вищої освіти в країнах-партнерах до здобутків розвитку вищої освіти в державах-членах ЄС,  і додатково пропагує  підхід міжлюдської співпраці. Україна приєдналася до програми Темпус 29 квітня 1993 р.
     Еразмус Мундус – освітня програма спрямована на активізацію міжнародного співробітництва та підвищення мобільності серед студентів, викладачів, науковців європейських університетів та вищих навчальних закладів. Намагаючись перетворити ЄС на світового лідера в освіті, а європейські університети – на осередки знань і центри інновацій, програма Еразмус Мундус також ставить за мету сприяння взаєморозумінню між людьми, активізацію міжкультурного діалогу.
     
Програма імені Жана Моне – ініціатива Європейського Союзу, започаткована у 1990 році з метою пропагування  європейської ідеї (ідеї Об’єднаної Європи) та поширення європейських студій  в Європі та на інших континентах. Мета цієї програми полягає в підвищенні рівня знань та поінформованості суспільства в ЄС та поза його межами з питань європейської інтеграції, через стимулювання викладання, дослідницької діяльності з європейської інтеграції, зокрема стосунків ЄС з іншими країнами, та міжлюдського та міжкультурного діалогу. З 2007 року програму Жана Моне інтегровано в більш загальну Програму навчання впродовж життя (Lifelong Learning Programme) нарівні з такими освітніми програмами як, наприклад, Еразмус Мундус. У рамках програми Жана Моне Європейський Союз виділяє кошти університетам на започаткування викладання дисциплін, пов’язаних з тематикою європейської інтеграції та розвитку наукової діяльності в зазначеній сфері. Дисципліни загалом стосуються розбудови європейської спільноти, європейського права, європейської економіки, європейської політики, історії європейської інтеграції тощо. На сьогоднішній день програма Жана Моне діє в 61 країні світу; більше 700 університетів пропонують курси Жана Моне, які входять до їх навчальних планів. До мережі програми Жана Моне входять близько 1500 професорів, які щорічно викладають для більш ніж 250 000 студентів в усьому світі, розроблено та викладається 2014 європейських модулів та курсів.
     14 грудня 2012 року під час семінару з питань упровадження Національної рамки кваліфікаційних та інших інструментів Болонського процесу обговорювалась актуальні питання щодо ЄКТС (Європейська кредитна трансферно-накопичувальна система) і розвиток навчальних програм, запровадження Національної рамки кваліфікації.
     Користуючись нагодою, хочемо подякувати ректору, заслуженому юристу України, проф. Юрію Бошицькому за надану можливість відвідати Всеукраїнський Інформаційний Днь Програми Темпус ІV.

Матеріал підготувала
 спеціаліст відділу міжнародних
зв’язків та грантів
 Дращенко О.О.