На базі Міжнородного центру КУП НАНУ у м. Львові відбулося відкриття фотовиставки Ю. Пісковського «Портрети квітів»

2 Березня, 2016

29 лютого 2016 року у рамках загальноуніверситетського проекту «Інтелектуальна власність України: перлини живопису для студентської молоді», що діє під патронатом ректора КУП НАНУ, професора Юрія Ладиславовича Бошицького у м. Львові на базі Міжнародного центру правових та історико-політичних досліджень країн Центрально-Східної Європи Київського університету права НАН України відбулася презентація фотовиставки «Портрети квітів» видатного фотохудожника Юрія Івановича Пісковського. Професор Міжнародної Академії архітектури, Почесний академік Української Академії архітектури, член Національної Спілки архітекторів України та Національної Спілки журналістів України Ю. І. Пісковський своїми роботами відкрив глядачам нову грань власної особистості ‒ жагу гармонії навколишнього світу, краси барв і ліній.

З привітальним словом до гостей заходу звернувся ректор КУП НАНУ, професор Юрій Бошицький, який зазначив що такі виставки дарують не лише естетичну насолоду, але й мають великий вплив на культурне виховання суспільства, духовний розвиток особистості, адже мистецтво сповнює невичерпною енергією і безмежною внутрішньою силою та наснагою кожного з нас. Також він висловив подяку митцю за надану можливість насолоджуватися цими чудовими витворами мистецтва.
     В експозиціях було представлено професійно виконані світлини ніжних та тендітних квітів, які відображають авторське бачення краси і гармонії природи. Поза всяким сумнівом, ця виставка, а також сам проект «Інтелектуальна власність України: перлини сучасного живопису для студентської молоді», у рамках якого вона відбувається, має велике значення та вплив на формування духовного розвитку особистості. Кожен присутній, споглядаючи роботи митця, знайшов для себе щось особливо цікаве та яскраве. Дана виставка передає глядачеві прагнення охопити весь спектр і повноту прекрасного.

На урочистому відкритті виставки були присутні почесні іноземні гості: Міхал Швантнер – директор Департаменту країн з перехідною та розвиненою економікою Всесвітньої організації інтелектуальної власності; Мохамед Аль Габал – консультант Всесвітньої організації інтелектуальної власності; Алісія Адамчак – президент Патентного відомства Республіки Польща; Малгожата Кужбіда – координатор програми «Erasmus» Інституту соціальних наук PWSW в Перемишлі; Юліуш Півоварський – ректор вищої школи права м. Кракова, а також представники львівської спільноти: А. Ю. Забарило – секретар Львівської міської ради; Р. Є. Матис – радник Голови Львівської обласної державної адміністрації; І. І. Бабин – експерт із реформування вищої освіти (Європейська Комісія, Рада Європи); В. М. Подгорнов – президент Українського фонду «Громадська думка»; В. О. Навроцький – Керівник Львівського форуму кримінальної юстиції; І. В. Гарат – заступник голови Громадської ради при ЛОДА та ін.
     Серед відвідувачів виставки були представники професорсько-викладацького складу Київського університету права НАН України, Рівненського інституту КУП НАН України, Львівського національного університету ім. І. Франка, Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України, ДВНЗ «Університету банківської справи», Львівської православної богословської академії, Львівської комерційної академії, Національного університету «Львівська політехніка», Львівського національного університету безпеки життєдіяльності, а також студентська молодь, які висловили своє захоплення виставкою фотокартин, а також подякували ректору КУП НАНУ Ю. Л. Бошицькому за надану можливість ознайомитися з прекрасними витворами мистецтва.
     В рамках окресленого заходу Юрій Ладиславович Бошицький урочисто вручив Сертифікати учасника виставки відомому львівському художнику Ковризі Леоніду Леонідовичу – авторові чудових картин, які раніше були представлені в стінах Київського університету права НАН України, Рівненського інституту КУП НАНУ та Міжнародному центрі правових та історико-політичних досліджень країн Центрально-Східної Європи КУП НАНУ, а також вчергове висловив йому щиру подяку за надану можливість духовного та культурного збагачення від споглядання його творчих доробок.

Такі виставки мають неабиякий вплив на культурне виховання суспільства, оскільки мистецтво, у тому числі і фотографічне, додають нам наснаги та утверджують віру у краще майбутнє!