На факультеті міжнародних відносин відбулась зустріч з представниками Атлантичної ради України

18 Вересня, 2014

17 вересня 2014 року на факультеті міжнародних відносин відбулась зустріч з віце-президентом Асоціації міжнародного співробітництва «Атлантична Рада України», заступником голови Громадської ліги Україна-НАТО – Кокошинським Олегом Аркадійовичем та президентом Молодіжного центру Атлантичної Ради України к.ф.-м.н. Оксаною Григор’євою.
     Під час лекції Кокошинського О.А. на тему «Партнерство в глобалізованому світі в контексті сучасних загроз і викликів безпеки» були розкриті наступні питання: що є безпека; який існує взаємозв’язок між глобальною і національною безпеками; куди іде світ і які детермінанти його сучасного розвитку; чому і як змінюється сучасна роль держави і міжнародних організацій; НАТО і національна безпека України: спільні зусилля та сутність безпекового вибору України в цілому. Тема зустрічі була надзвичайно цікавою та важливою для студентів, оскільки національна безпека держави – це гарантія незалежності країни, умови стабільності та ефективності життєдіяльності суспільства.

Оксана Григор’єва, в свою чергу розповіла присутнім про діяльність Молодіжного центру Атлантичної Ради України та один з його головних проектів, основною метою якого є поширення інформації та розуміння процесів інтеграції України до європейських та євроатлантичних структур співробітництва та безпеки. – Проект “Аліанте” – це щорічний міжнародний конкурс, який започатковано в 2000 році чеською асоціацією “Ягелло 2000” для визначення знань про міжнародну безпеку та НАТО серед школярів та студентів. За період свого існування конкурс набув широкої  популярності та міжнародного визнання. З кожним роком постійно зростає кількість учасників конкурсу, а також країн-учасниць. В ньому брали участь команди з Чехії, Польщі, Словаччини, Румунії, Литви, Латвії, Естонії, Угорщини, Нідерландів, Німеччини, Великобританії, Сполучених Штатів Америки, Грузії та України. Конкурс “Аліанте – Україна” не однократно було включено до Державних програм інформування  громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України

Для довідки:
     Асоціація міжнародного співробітництва “Атлантична Рада України”(АРУ) заснована для підтримки і поглиблення процесів демократизації в Україні шляхом розповсюдження знань і поглиблення інформованості та розуміння у суспільстві актуальних міжнародних подій з метою ефективного впливу на підготовку і реалізацію офіційних зовнішньополітичних рішень.
     АРУ є неурядовою, неприбутковою громадською організацією, яка сприяє розширенню контактів і діалогу на міжнародному рівні, поглибленню взаємодії представників державних органів, політиків, військових кіл, освітніх академічних організацій, мас-медіа, підприємців, представників суспільності, незалежних вчених з метою дослідження і з’ясування суспільної думки відносно інтеграції України в європейське і євроатлантичне суспільство і реалізації її національних інтересів в рамках євроатлантичних структур
     Молодіжний центр Атлантичної Ради України (МЦАРУ) – це громадська організація, яку було створено в рамках молодіжної програми Атлантичної Ради України (АРУ), заснованої в 1995 року і є асоційованим членом Асоціації Атлантичного Договору (АТА) – провідної неурядової спільноти НАТО, яка об’єднує національні організації 44 країн Євроатлантичного регіону.
     Головна ціль МЦАРУ– це поширення інформації та пропаганда ідей інтеграції України до Європейських та Євроатлантичних структур співробітництва та безпеки серед української молоді; сприяння розумінню сучасних проблем міжнародної безпеки та діяльності НАТО з використанням сучасних інформаційних технологій, командної форми гри та змагання.