Національна академія наук України Київський університет права

Новий партнер КУП НАНУ – Батумський державний університет імені Шота Руставелі

13 Липня, 2012

     9 липня 2012 року у м. Батумі, Грузія, відбулась зустріч ректора КУП НАНУ професора Юрія Бошицького з ректором Батумського державного університету імені Шота Руставелі (далі – БДУ), професором Альошою  Бакурідзе.
     Зустріч була присвячена налагодженню зв’язків між двома славетними та авторитетними ВНЗ України та Грузії і обговоренню напрямків подальшого співробітництва у рамках Меморандуму про майбутнє співробітництво між Київським університетом права НАН України та Батумським державним університетом імені Шота Руставелі (далі – БДУ), який було підписано під час зустрічі.

     Ректори визначили такі вектори взаємодії, як обмін інформацією у сфері галузевої освіти та наукових досліджень, проведення спільних наукових, науково-практичних і освітніх заходів, обмін студентами та представниками професорсько-викладацького складу, створення літньої школи права, розробка подвійної українсько-грузинської магістерської програми, проведення майстер-класів. На зустрічі були також присутні Адам Махарадзе, декан факультету соціальних наук, бізнесу і права, а також керівники кафедр БДУ.
     Співпраця з таким відомим вищим навчальним закладом, як Батумський державний університет, має велике значення для КУП НАНУ. Адже батумський виш має давню історію, яка почалась у 1893 році; згодом було створено Державний педагогічний університет, а з 1995 року було засновано Батумський державний університет імені Шота Руставелі. Сьогодні БДУ – це сучасний вищий навчальний заклад, який надає високоякісні освітні послуги на 8 факультетах, у томі числі факультеті соціальних наук, бізнесу та права.
     Факультет соціальних наук, бізнесу та права було засновано у 2006 році на базі економічного та юридичного факультетів. На сьогодні на цьому факультеті навчається більш ніж 1300 студентів. Висока якість навчального процесу забезпечується професорсько-викладацьким колективом, до складу якого входять 7 професорів, 23 доктори та 17 кандидатів наук. Крім того, до викладання постійно запрошуються найкращі викладачі з інших ВНЗ, а також іноземні науковці та спеціалісти.


     Ректор КУП НАНУ професор Бошицький дякує за надзвичайно теплий прийом та гостинність, виказану грузинськими колегами, а також має намір втілювати отримані домовленості у практичну діяльність КУП НАНУ найближчим часом.

ВІЗИТІВКА БАТУМ

     Батумі – це мальовниче курортне місто на узбережжі Чорного моря, яке приваблює туристів зі всього світу.


     Коли саме заснували Бутімі – невідомо. У часи середньовіччя місто називалося Батомі і входило до складу Грузії. У другій половині  XVI ст. його захопили турки-османи, а вже у 1878 році місто приєднали до Російської імперії під назвою Батум. На початку 1918 року місто стає складовою частиною незалежної Демократичної Республіки Грузія, проте, у квітні 1918 року Батумі окупували турецькі війська. Після поразки Туреччини у Першій світовій війні Батумі, в грудні 1918 року, переходить під контроль Антанти (англійських військ).  У липні 1920 року Англія повертає місто Грузії. 18 березня 1921 року Батумі захопили війська більшовицької Росії. З 16 червня 1921 року Батумі стає столицею Аджарської АРСР, а після проголошення незалежності Грузії у 1991 році – столицею Аджарської Автономної Республіки. Неподалік від Батумі знаходиться найстародавніша фортеця Грузії — Гоніо-Апсар.


     Сучасний Батумі — економічний і культурний центр Аджарії. Головна галузь промисловості — нафтопереробка. Нафта прибуває з Баку залізницею, а також нафтопроводом Баку — Батумі. У місті є три електротехнічні заводи, підприємства легкої і харчової промисловості, а також установи науки і освіти – державний університет імені Шота Руставелі, педагогічний інститут, 5 середніх спеціалізованих навчальних закладів, державний музей Аджарії, театр. З 1994 р. в Батумі функціонує Археологічний музей.