Новий проект КУП НАНУ, щодо видання коментаря до Конституції Пилипа Орлика

21 Жовтня, 2015

19 жовтня 2015 року у Міжнародному центрі правових та історико-політичних досліджень країн Центрально-Східної Європи КУП НАН України відбулася зустріч ректора Київського університету права НАН України, професора, Заслуженого юриста України Юрія Ладиславовича Бошицького з кандидатом філологічних наук, істориком літератури, членом Асоціації українських письменників Трофимуком Мирославом Степановичем.
     Мирослав Степанович є видатним неолатиністом сучасності, автором серії видань, присвячених політичній діяльності та літературній творчості гетьмана Пилипа Орлика, зокрема він один із перших здійснив переклад з мови оригіналу (латинської) Першої конституції України гетьмана Пилипа Орлика 1710 р.

Конституція Пилипа Орлика є унікальною пам’яткою не лише вітчизняної, а й усієї європейської конституційно-правової доктрини, вона стала відправною точкою для написання конституцій сучасності.
     Зважаючи на те, що основні положення Першої конституції мають безпосередній вплив на подальший розвиток українського конституціоналізму та державотворення, не викликає жодних сумнівів значимість пізнання її юридичної природи, необхідність концептуального осмислення та дослідження змісту її доктринальних засад усіма фахівцями у галузі права, зокрема і студентською молоддю Київського університету права НАН України.
     Відтак, метою зустрічі було обговорення питань видання перекладеного тексту Конституції П. Орлика з правовими коментарями, підготовленими професорсько-викладацьким складом КУП НАН України.
     Окрім того, було досягнуто консенсусу щодо спільного видавництва латинсько-українського словника, серії книг з історії культури України, а також було домовлено про публікацію листів П. Орлика, що беззаперечно сприятиме підвищенню професіоналізму та правової культури юристів-практиків, науковців, студентів.
     Користуючись нагодою, ректор розповів про креативні проекти та діяльність університету та Міжнародного центру КУП НАН України у м. Львові.
     Наприкінці зустрічі Юрій Ладиславович презентував Мирославу Степановичу серію юридичної літератури Київського університету права НАНУ.