Перспективи Міжнародного центру правових та економіко-соціальних досліджень країн Центрально-Східної Європи КУП НАНУ у м. Ужгород

7 Листопада, 2016

Нещодавно ректор провів  зустрічі  з представниками та партнерами  центру на яких обговорювалися  питання  спільної участі у відкритих грантових проектах з метою реалізації як завдань Центру, так цілей кожної з організацій;
     Була  зосереджена увага в рамках спільної діяльності на найбільш значущих проектах задля досягнення якнайбільших результатів у науковій, молодіжній, екологічній, соціальній тощо сферах;
   Також обговорювалися питання щодо розробки та виготовлення інформаційних матеріалів про впровадження Міжнародного центр правових та економіко-соціальних досліджень країн Центрально-Східної Європи КУП НАНУ в Ужгороді та поширення їх через доступні ресурси партнерських об’єднань. Про проведення конференцій один раз на два місяці на базі Центру.
     Ректор зазначив що, основним завданням Міжнародного центру є дослідження актуальних проблем правового регулювання еколого-економічного прогнозування, транскордонного співробітництва, міграційних процесів і соціально-гуманітарного розвитку країн Центрально-Східної Європи.

Обговорювалися пропозиції по можливій  дослідницькійй темі  для  Центру в Ужгороді спільно з Угорьским і Словацькими експертами:- ” Законодавче забезпечення прав і свобод національних меншин в Україні та його відповідність міжнародно- правовим нормам (на прикладі Закарпатської області)”; – “Реалізація в Закарпатській області державної мовної політики та основних положень Європейської хартії регіональних мов або мов меншин”. Дані теми можуть бути базовими ( якщо ідеться про національні меншини), по ним можна провести  круглі столи або конференціі із залученням експертів Києва,(центральний Університет), Інституту їм.Ференца Ракоци ІІ( м. Берегово, ),Центру національних меншин при кафедрі європейської інтеграції і історії Угорщини природничо- гуманітарного факультету УжНУ тощо, а також видати  відповідні матеріали( які вже можна починати збирати в домовлятися з експертами.- відповідно до планування Центральним  Університетом  видавничої роботи на наступний рік.

Обгговорювалися також і  тематика візова, міграційна, як лібералізація візового режиму між Україною та ЄС;  Візово- міграційні процеси на західному кордоні Украіни; тощо

Результатом зустрічі став план заходів як дієва програма втілення  обговорених ідей та задумів.

Прес-служба КУП НАНУ