Підписано меморандум про співробітництво між КУП НАН України та Патентним відомством Республіки Польща

5 Вересня, 2013

У лютому 2013 року на запрошення ректора КУП НАНУ, заслуженого юриста України, професора Юрія Бошицького в університеті перебували представники керівного складу державного сектору Польщі – пані Алісія Адамчак, голова Патентного відомства Республіки Польща та пані Галина Сиховська, начальник юридичного відділу цього органу державної влади. На зустрічі обговорювались питання міжвідомчої співпраці, для юридичного закріплення яких КУП НАНУ передав польським колегам меморандум про співробітництво. Протягом березня – серпня 2013 року сторони з метою практичної реалізації напрямків співробітництва сторони провели у робочому режимі обговорення змісту окремих пунктів меморандуму. За результатами проведених переговорів 1 вересня 2013 року було підписано меморандум про співробітництво між Київським університетом права НАН України та Патентним відомством Республіки Польща.

Відмінністю цього меморандуму від решти інших угод стали домовленості щодо:
–  співпраці у популяризації та розповсюдженні знань з інтелектуальної власності серед зацікавлених кіл, зокрема студентів, малих і середніх підприємств;
– організації і проведення стажувань, навчань, консультацій, підвищення кваліфікації у сфері захисту права інтелектуальної власності.

Патентне відомство Республіки Польща – національний орган державної влади, який було засновано 28 грудня 1918 року. Його основним завданням є реалізація державної політики Польщі щодо інтелектуальної власності. Одним з напрямків діяльності Патентного відомства Республіки Польща є міжнародне співробітництво, яке сприятиме впровадженню та подальшому дотриманню норм міжнародних правових актів у сфері захисту інтелектуальної власності. Київський університет права НАН України відповідно до свого статусу та функцій також здійснює освітню й наукову діяльність щодо правової охорони інтелектуальної власності. Безперечно, що меморандум між КУП НАНУ та Патентним відомством Республіки Польща стане важливим кроком на шляху розвитку спільної міжнародної діяльності у вищезазначеному ракурсі.

Прес-центр відділу
міжнародних зв’язків