Представники факультету міжнародних відносин взяли участь у заході присвяченому Міжнародному дню рідної мови «Слово до слово – зложиться мова»

24 Лютого, 2015

18 лютого 2015 року представники факультету міжнародних відносин взяли участь у заході присвяченому  Міжнародному дню рідної мови «Слово до слово – зложиться мова». Захід проходив в Центральній бібліотеці ім. Т. Г. Шевченка для дітей м. Києва, співорганізатором якого стало Товариство дружби «Україна-Болгарія» на чолі з президентом Юрієм Сєдих.

Серед почесних гостей заходу були: Петр Танєв, радник з питань освіти і науки Посольства Республіки Болгарія в Україні; Елена Слатінска-Ованезова, аташе з питань культури Посольства Республіки Болгарія в Україні; Весела Залогіна, голова Київського товариства болгарської культури «Родолюбіє»; письменник Валерій Азманов, представник Національної спілки письменників України, член Товариства дружби «Україна-Болгарія»; Тетяна Доценко, представник Центру болгарської мови, літератури, історії та культури (структурного підрозділу Інституту філології Київського національного університету ім. Т. Шевченка), член Товариства дружби «Україна-Болгарія»; протоієрей Геннадій Батенко, заступник голови Синодального медичного відділу Української православної церкви; Ірина Косар, головний спеціаліст відділу з питань роботи музеїв, бібліотек, архіву та міжнародних зв’язків Департаменту культури Виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
     На заході також були присутні учні та педагоги Ліцею № 293 — єдиної школи в м. Києві, де вивчається болгарська мова, — а також людей, які цікавляться історією, мовою та культурою Болгарії. Київський університет права НАН України представляли: Шумеляк К.А., помічник декана факультету міжнародних відносин та студенти факультету міжнародних відносин: Ярцева Д.(МП-21), Даценко О.(МП-21), Величко К.(МПм-51) та Кортукова Т.(МПм-51).
     Приємною несподіванко для всіх стало вручення представника Посольства Республіки Болгарія в Україні всім присутнім мартениць. Як зазначив Пан Петр Танє: «…Зовсім скоро 1 березня. За болгарською традицією ми вам даруємо мартениці — витончені ручні вироби з червоних і білих ниток у вигляді китичок, кульок, фігурок. Кольори мають символічне значення: червоний — здоров’я, білий — довголіття…»

Окрасою заходу стала літературно-музична композиція від учнів Ліцею № 293. Пролунали твори українських поетів болгарською та болгарських — українською мовами. «Є пісня «Як і в нас на Україні», яку написав український поет Платон Воронько, оспівуючи спорідненість між Болгарією та Україною.
     Яскравим акордом завершення свята болгарської мови стало виконання всіма учасниками чудової пісні композиторки і поета Валентини Біган «Вічна Україна».