Національна академія наук України Київський університет права

Представники КУП НАНУ відвідали лекцію доктора, президента Латвійської Республіки 1999-2007рр. Вайри Віке-Фрейберга

9 Грудня, 2014

     08 грудня 2014 року магістранти Київського університету права НАН України відвідали лекцію доктора Вайри Віке-Фрейберга на тему «Latvia and Ukraine in Europe. Experiences and Opportunities». Лекція відбулася в рамках Kyiv International Lectures Series, які проводяться за ініціативою Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
     Вайра Віке-Фрейберга — латвійський державний діяч. Шостий президент Латвійської Республіки (з 8 липня 1999 по 7 липня 2007). Спецпосланник генерального секретаря ООН, віце-голова Групи експертів з довгострокового майбутнього Європейського Союзу, спів-голова Міжнародної Ради Міжнародного Центру Нізамі Гянджеві. Саме вона відіграла важливу роль для вступу Республіки Латвія в ЄС та НАТО.
     Крім пані Вайри Віке-Фрейберга на лекції були присутні посол Швейцарії в Україні та Республіці Молдова Крістіан Шьоненбергер, посол Латвійської Республіки Аргіта Даудзе та інші поважні гості.
     Від Київського університету права НАН України взяли участь магістранти факультету міжнародних відносин Шимон А. В. та Величко К. Р.


     Під час лекції розглядались питання трансформації Латвії, політики щодо національних меншин, вибору безпекової політики, адміністративно-територіальної реформи. Під час лекції пані Віке-Фрейберга також зазначила історичні етапи розвитку як Латвії, так і України, їх відмінні та спільні риси. Доповідач акцентувала увагу на досвіді, який може стати у нагоді нашій державі під час реалізації європейської інтеграції, зауваживши при цьому, що в Україні необхідно якнайшвидше провести реформи в усіх сферах та привести національне законодавство у відповідність до права Європейського Союзу.
     Тематика лекції спричинила жваву дискусію, оскільки викликала чимало запитань у всіх присутніх.
     Студенти КУП НАН України дякують за отриману можливість спілкування з провідним спеціалістом з питань міжнародних відносин та зовнішньої політики, доктором, екс-президентом Латвійської Республіки Вайрою Віке-Фрейбе