Представники КУП НАНУ взяли участь у 7-му Київському Безпековому Форумі «Безпека на лінії розриву»

14 Квітня, 2014

10-11 квітня 2014 року в Києві проходив 7-ий Київський Безпековий Форум «Безпека на лінії розриву» (“On the Fault Line: to be Secure In – Between”). Понад 400 міжнародних і українських лідерів, представників політичних, ділових та громадських кіл із понад 20 країн світу обговорили глобальні безпекові тенденції та виклики в сучасних міжнародних відносинах.
     Київський університет права представляли – завідувач кафедри філософії та соціально-гуманітарних дисциплін, доктор історичних наук, доцент – Потєхін Олександр Володимирович та помічник декана факультету міжнародних відносин – Шумеляк Крістіна.
     Серед 40 міжнародних експертів з понад 20 країн світу, які виступили під час Форуму, були: Карл Більдт, Міністр закордонних справ Швеції; Єжи Бузек, Президент Європарламенту (2009 – 2012), Прем’єр-міністр Польщі (1997-2001); Колінда Грабар-Кітаровіч, Помічник Генерального секретаря НАТО з питань публічної дипломатії, Міністр закордонних справ Хорватії (2008-2011); Томаш Гудечек, Мер Праги, Чеська Республіка; Ламберто Занньєр, Генеральний секретар, ОБСЄ; Гіоргі Барамідзе, Віце-спікер Парламенту Грузії; Богдан Кліх, Міністр оборони Польщі (2007-2011); Девід Креймер, Президент Freedom House, США; Мирослав Лайчак, Заступник Прем’єр – міністра, Міністр закордонних справ, Словацька Республіка; Аркадій Мошес, Директор програм, Європейська програма східного сусідства і Росії, Фінський Інститут міжнародних відносин; Астрід Торс, Верховний комісар з питань національних меншин, ОБСЄ; Франц Теннес, Заступник голови комітету із закордонних справ Бундестагу, Німеччина; Джеймс Шерр, старший науковий співробітник, Chatham House, Великобританія; Тім Юдах, репортер, Economist, Великобританія; Раса Юкнявічене, Міністр оборони Литви (2008-2012), Теван Погосян, Депутат Парламенту Вірменії, член Парламентської Асамблеї НАТО, Вірменія.

Основними питання, які обговорювались під час форуму стосувались актуальних проблем безпеки, а саме: нові глобальні безпекові стратегії, Кримська криза та встановлення нових глобальних правил, значення міжнародних гарантій, військові блоки та забезпечення безпеки нейтральним країнам, позиція ЄС в глобальний політичній боротьбі, міжнародні механізми захисту прав людини, російський фактор в регіональних конфліктах, роль громадянського суспільства та медіа в державотворенні.
     Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк, відкриваючи Форум, наголосив, що  «Ми категорично не сприймаємо заклики щодо федералізації України, тим більше, коли такі заклики лунають від Міністерства закордонних справ іноземної держави»
     Виконуючий обов’язки Міністра закордонних справ України Андрій Дещиця, заявив, що бачить майбутнє України в Європейському Союзі, але визнає, що для досягнення цієї мети потрібно виконати багато важкої роботи.
     Голова Представництва ЄС в Україні Ян Томбінський в ході 7-го Київського Безпекового Форуму підтвердив готовність Брюсселю надати Києву всесторонню допомогу для стабілізації ситуації в країні.
     Народний депутат України, Міністр закордонних справ України (2009-2010), Міністр економічного розвитку і торгівлі України (2012) Петро Порошенко наголосив, що усі питання, пов’язані з конституційними змінами та майбутнім Української держави, повинні вирішуватися виключно українським суспільством, а не іншими сторонами і за межами країни. Відповідаючи на запитання учасника КБФ щодо термінів введення безвізового режиму П.Порошенко заявив, що «абсолютно реально, якщо ми знайдемо розуміння Європейського Союзу і задекларуємо як головну мету, до кінця 2014 року набути права безвізового подорожування». За його словами, для цього Україні необхідно негайно прийняти ряд важливих рішень.

Щорічний міжнародний захід «Київський Безпековий Форум», започаткований Фондом Арсенія Яценюка «Відкрий Україну» у 2007 році, є платформою для дебатів із найактуальніших питань безпеки в Європі та Чорноморському регіоні. Метою Форуму є посилення співробітництва у сфері безпеки між Європейським Союзом та Чорноморським регіоном, підвищення рівня обізнаності про розвиток безпеки серед ключових гравців, посилення ролі незалежних та неурядових акторів у вирішенні безпекових проблем в Європі.

Захід проводиться за підтримки Фонду Віктора Пінчука, Центру інформації та документації НАТО в Україні та Королівського інституту міжнародних відносин (Великобританія) Chatham House.
     Більше інформації про проект можна знайти на сторінці: http://ksf.openukraine.org/