Національна академія наук України Київський університет права

Представники КУП НАНУ взяли участь у подіумній дискусії

4 Жовтня, 2013

     1 жовтня 2013 року представники Київського університету права НАН України: помічник декана факультету міжнародних відносин Шумеляк К.А. та студентка факультету міжнародних відносин та стипендіатка ЄФА від КІГА Кортукова Тамара, взяли участь у  Подіумній дискусії на тему: “Scenarios of Ukraine – European Union relations in the context of the signing or failure to sign the EU-Ukraine Association Agreement”. Захід проходив на базі факультету міжнародних відносин Львівського національного університету ім. І.Франка (м. Львів).
     Організаторами даного заходу виступили Київська та Львівська ініціативні групи Альпбаха. Почесними гостями дискусії стали Надзвичайний і Повноважний Посол Австрії в Україні Вольф Дітріх Хайм;  голова Інституту дунайського регіону та Центральної Європи, екс-міністр освіти Австрії та екс-міністр науки та досліджень Австрії, колишній віце-канцлер Австрії, лауреат премії Жана Моне та ректор Зальцбурзького університету прикладних наук, Почесний президент Європейського форуму Альпбаха, доктор Ерхард Бусек.
     В рамках дискусії були розглянуті питання щодо того наскільки Україна  готова до підписання Угоди про асоціацію з ЄС та можливі переваги та недоліки, які отримає наша держава у разі підписання Угоди про асоціацію, та про перспективи, які відкриває ЄС для української молоді в разі підписання Угоди про асоціацію з Україною, особливо у сфері освіти.


     На важливості обговорюваного питання наголосив в.о. декана факультету міжнародних відносин Львівського університету ім.І.Франка Ігор Бик, зазначивши, що інтеграція в Європу є ключовим вибором для всієї країни, адже це передусім питання шляху розвитку України.
     Доктор Ерхард Бусек, акцентував увагу на тому, що перспектива Асоціації України з ЄС – це важливий шанс для нашої країни покращити загальний стан держави.
Надзвичайний і Повноважний Посол Австрії в Україні Вольф Дітріх Хайм зазначив, що перш за все, підписання Угоди про асоціацію сприятиме виведенню її на новий рівень відносин з Європейським Союзом.
     Свої судження щодо перспектив і побоювань на шляху зближення України з Європейським Союзом висловили також інші авторитетні спікери. Зокрема представник Світового конгресу українців, почесний консул Канади у Львові Оксана Винницька з-поміж іншого зазначила, що Україна і так є Європою, проте питання пролягає у площині чи буде Україна мостом між Заходом і Сходом, чи традиційним буфером. Також думками щодо сценаріїв розвитку основного міжнародного напряму України поділились доцент кафедри країнознавства і міжнародного туризму факультету міжнародних відносин Оксана Краєвська, генеральний директор IT-компанії «Eleks Software» Олексій Скрипник.
Крістина Шумеляк доповіла про переваги підписання Угоди в освітній сфері. Та наголосила про можливості, які відкриваються для молоді.
     В цілому дискусія була динамічною та змістовною, в якій обговорилися   політичні,економічні, освітні та екологічні аспекти підписання Угоди про асоціацію. Присутні задавали питання, висловлювали свої точки зору та ділилися досвідом.

     За результатами Подіумної дискусії та з урахуванням того, що сфера євроінтеграції є пріоритетною для України, учасники прийняли ряд рекомендацій адресованих Президенту України, Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України, Міністерству освіти і науки України.