Національна академія наук України Київський університет права

Представники КУП НАНУ взяли участь в роботі Міжнародного форуму з питань інтелектуальної власності ВОІВ в ЖЕНЕВІ

30 Травня, 2014

     З 26 по 28 травня 2014 року в Женеві, Швейцарська Конфедерація, відбувся VIII Міжнародний дослідницький форум з питань інтелектуальної власності «Intellectual property Law and Institutions – New Perspectives and Dimensions, який щороку проводиться під егідою Всесвітньої організації інтелектуальної власності та збирає фахівців у сфері інтелектуальної власності з усього світу.

     У роботі заходу взяли участь представники університетів Амстердама (Королівство Нідерландів), Мюнхена (Федеративна Республіка Німечина), Вашингтона (США), Страсбургу (Французька Республіка), Гельсінкі (Фінляндська Республіка), Коннектикуту (США) та ін. На цьогорічному форумі вперше представлена українська правова школа інтелектуальної власності. Делегацію викладацького складу Київського університету права очолив ректор КУП професор Бошицький Ю. Л. Українська делегація була однією з найчисельніших на з’їзді і єдина представляла Східну Європу.


     Свідченням поваги до української делегації та визнанням важливої ролі України в міжнародній системі правової охорони інтелектуальної власності стало запрошення ректора університету Бошицького Ю. Л. та Постійного представника України при ООН та інших міжнародних організаціях у Женеві Клименка Ю. А. взяти участь у церемонії відкриття форуму з привітальним словом разом з головним організатором – директором Департаменту країн з перехідною та розвиненою економікою ВОІВ Міхалом Свантнером.
     У перший день роботи Міжнародного форуму делегація КУП на чолі з ректором Бошицьким Ю. Л. провела зустріч з Климентом Ю. А. Під час зустрічі обговорено питання розвитку юридичної освіти в Україні та співробітництва університету з українськими дипломатичними установами, а також міжнародними організаціями.
     Програма Міжнародного форуму відзначалася насиченістю та різноманітністю тем доповідей, які були присвячені правовим і економічним проблемам охорони інтелектуальної власності на міжнародному та національному рівнях. Спектр питань, піднятих на Форумі, був надзвичайно широким – від продовження строку охорони авторських прав за японським законодавством та ліцензування патентних пулів до захисту традиційних знань і охорони «зелених технологій» ВОІВ.


     
Українська делегація, до якої увійшли фахівці різних галузей права інтелектуальної власності, брала активну участь у дискусіях і обговоренні питань, що піднімалися доповідачами, протягом усієї роботи форуму. У своїй доповіді ректор КУП Бошицький Ю. Л. розповів про розвиток школи права інтелектуальної власності в Україні та про роль університету в цьому процесі, а також визначив наявні проблеми та шляхи співпраці з університетами різних країн у сфері інтелектуальної власності. Доповіді представників Київського університету права щодо актуальних проблем охорони авторського права в Україні, захисту прав організацій мовлення в сучасних умовах, особливостей охорони торговельних марок за вітчизняним законодавством були зустрінуті із зацікавленістю аудиторією та стали предметом жвавої дискусії учасників конференції.


     Під час заключного обговорення Міхал Свантнер від імені організаторів Міжнародного форуму подякував делегації Київського університету права за плідну роботу та висловив сподівання на майбутню більш тісну співпрацю. У свою чергу ректор КУП Бошицький Ю.Л. запевнив іноземних колег у поглибленні подальшого співробітництва.
     Участь делегації Київського університету права в Міжнародному форумі ВОІВ з питань інтелектуальної власності засвідчила високий рівень зацікавленості до нашої держави в цілому та університету зокрема з боку ВОІВ та міжнародної наукової спільноти, до вітчизняних процесів у сфері охорони права інтелектуальної власності та стала добрим фундаментом для налагодження й розвитку наукової співпраці КУП з провідними науковими установами світу.