Національна академія наук України Київський університет права

proba

29 Серпня, 2016

     2 червня 2016 року студенти-члени наукового гуртка при кафедрі теорії та історії держави і права відвідали Національний музей історії України  у Другій світовій війні.
     Майбутні правники з глибокою повагою та шаною до пам’яті героїв та жертв війни ознайомились з меморіальним комплексом, до якого входять: музей з монументом «Батьківщина-мати», головна площа з Алеєю міст-героїв і скульптурними композиціями «Форсування Дніпра» й «Передача зброї», галерея героїв фронту і тилу з бронзовими горельєфними композиціями, чаша «Вогонь Слави», виставка бойової техніки і озброєння.


     Український вимір Другої світової війни акцентовано не випадково, адже Україна внаслідок свого геополітичного й геостратегічного становища стала одним з основних плацдармів радянсько-німецького фронту. Упродовж 35 місяців на її теренах велися активні бойові дії регулярних військ, у яких було задіяно близько 60% дивізій Вермахту і 50% частин Червоної армії. У воєнні роки з України було мобілізовано майже 7 млн осіб, що становило 23% особового складу радянських Збройних сил. Маршали і генерали, українці за походженням, очолювали майже половину з 15 фронтів, серед генералітету періоду війни – близько 300 українців. Вражають безповоротні людські втрати України. За деякими оцінками, вони сягають від 8 до 10 млн осіб.
     Свого часу Уїнстон Черчілль писав: «З-поміж усіх народів, які опинилися під владою Німеччини, чи не найбільше постраждав український. Але, разом з тим, він ціною мільйонів своїх представників зробив величезний внесок у перемогу над нею…»


     Високо оцінений подвиг воїнів-українців: понад 2 тис. із них удостоєні найвищої радянської нагороди – звання Героя Радянського Союзу, сотні тисяч відзначені орденами й медалями.
     Відвідання Національного музея історії України  у Другій світовій війні, який є яскравим осередком української духовної культури і національної пам’яті, сприятиме патріотичному вихованню студентської молоді, поглибленню знань з історії держави і права України.

Валентина Крушневич,
старший лаборант кафедри теорії та історії держави і права