Національна академія наук України Київський університет права

Ректор КУП НАНУ взяв участь у роботі парламентських слухань

17 Листопада, 2016

     Відкриваючи парламентські слухання, заступник Голови Верховної Ради Оксана Сироїд наголосила на тому, що вчасність обговорення цього питання важко заперечити. “Освіта й наука в Україні завжди фінансувалися за  залишковим принципом. Освіта, передусім середня – це питання національної безпеки. Від якості освіти залежить, чи матимемо ми державу”, – зазначила вона. На думку Оксани Сироїд, якість освіти в  державі  впливає на формування національної ідентичності людини. “Найвище завдання держави – повернути науку до вищих навчальних закладів. Світова наука розвивається на основі того, що вона започатковується в університетах”, – сказала промовець.
     За словами міністра освіти й науки України Лілії Гриневич, розбудова нації, державотворення мають не просто відображатися в освіті й науці. “Освіта й наука повинні задавати тон цим процесам. Наше завдання – забезпечити подолання нерівності у фінансуванні галузі”, – наголосила вона. “Останні десять років бюджет освітньої галузі був бюджетом існування, а не розвитку. Витрати на освіту слід сприймати як інвестиції в людський капітал, що створює умови для зростання і розвитку країни”,  – зазначила міністр.

     На думку Першого заступника голови Комітету з питань науки і освіти Олександра Співаковського, «до причин, що негативно впливають на розвиток системи освіти в Україні, насамперед відносять недостатній рівень фінансування освітньої галузі та неефективне використання наявних ресурсів, недосконале правове забезпечення, застарілу матеріально-технічну базу, високу вартість кредитування, несприятливий інвестиційний клімат, відтік мізків закордон тощо.»  За його словами, «у 2016 році бюджетна забезпеченість одного учня в Україні складає близько 9,3-10 тисяч гривень, що у доларовому еквіваленті відповідає майже 350-400 доларів США, тоді як у Європі цей показник становить 6,8 тисяч євро.»
     Ректор Київського університету права НАН України Юрій Бошицький взяв участь  на даних парламентських слуханнях як один із представників від керівництва вищих навчальних закладів міста Києва. Під час цього заходу ректор КУП НАНУ зустрівся з народними депутатами Верховної Ради, з якими обговорювалися можливості подальшої співпраці. Народні депутати запрошувалися до участі в Міжнародній науково-практичній конференції «СУЧАСНІ ПРОБЛЕМИ ПРАВОВОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ», що відбудеться 24 листопада 2016 року у Київському університеті права НАН України.

     Упродовж останніх років  на освіту Україна витрачає з бюджету різних рівнів, включно із спеціальними фондами. які наповнюються платежами юридичних та фізичних осіб , приблизно 5,3 відсотка валового внутрішнього продукту. Видатки на освіту з Державного бюджету не перевищують трьох відсотків ВВП.

Прес-служба КУП НАНУ за матеріалами
Інформаційного управління Апарату Верховної Ради України