Рольова гра «Судове засідання Європейського Суду з прав людини»

6 Грудня, 2013

5 грудня 2013 року в рамках тижня факультету міжнародних відносин Київського університету права НАНУ та з нагоди Дня університету відбулася постановка засідання Європейського Суду з прав людини  у справі «Захаренко проти України», на якому були присутні не тільки студенти, а також й абітурієнти 2014 року.
     З привітальним словом до учасників процесу звернулася декан факультету міжнародних відносин Марина Олександрівна Дей, яка відмітила зацікавленість абітурієнтів  саме в юридичній галузі.

Судове засідання пройшло під головуванням: к.ю.н., доцентів кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства  Мушак Наталії Богданівни, Харчука Олександра Олександровича та Поліванової Олени Миколаївни.
     У зв’язку з порушенням своїх прав, що гарантовані Конвенцією про захист прав та основоположних свобод людини, від 1950 р., громадянин України Захаренко Віктор Іванович, пройшовши всі національні судові інстанції та звернувся із скаргою проти уряду України до Європейського Суду з прав людини.
     Спираючись на практику Суду, Заявник вказував на порушення відповідних статей Конвенції і вимагав належної сатисфакції.
     У свою чергу, Уряд України спростовував дані заяви, повністю їх відхиляючи, посилаючись на аналогічні справи, що були вирішені Судом.

Впродовж заходу студенти виступали в ролі:
1)    Позивача Озерова Катерина, Розпашнюк Ірина, Новак Ірина.
2)    Відповідача Солоха Дмитро, Білий Олександр, Вознесенська Анна.
3)    Свідків Мельничук Анастасія, Гронь Роман.
4)    СуддівШкурко Владислав, Поліщук Анна, Левада Єгор, Введенський Євген, Булгаков Анатолій.
     Фабулу справи для всіх присутніх зачитали Булгаков Анатолій та Федченко Юлія.

Учасники активно та аргументовано представляли свої позиції з наступних питань:
1. Чи можна вважати прийнятною скаргу Заявника за пунктом 1 статті 6, статтею 13 Конвенції та за статтею 1 Першого протоколу до Конвенції стосовно надмірної тривалості першого провадження, тривалого невиконання судового рішення, ухваленого на його користь та відсутності засобів юридичного захисту стосовно цього, інші скарги в заяві щодо першого провадження – неприйнятними?
2. Чи мало місце порушення пункту 1 статті 6 Конвенції та статті 1 Першого протоколу до Конвенції, стосовно Заявника?
3. Чи мало місце порушення статті 13 Конвенції стосовно тривалості провадження.
4. Чи можна вважати прийнятною скаргу заявника за пунктом 1 статті 6, статтею 13 Конвенції та за статтею 1 Першого протоколу до Конвенції стосовно несправедливого судового розгляду справи, надмірної тривалості другого провадження, інші скарги в заяві щодо другого провадження – неприйнятними?

Відмінний рівень підготовки студентів був відмічений всіма організаторами заходу.