Національна академія наук України Київський університет права

Співпраця кафедри інтелектуальної власності та інноваційних технологій з Українським союзом промисловців і підприємців з питань інтелектуальної власності

4 Березня, 2015

     27 лютого 2015 року відбулось засідання комісії Українського союза промисловців і підприємців з питань інтелектуальної власності. Український союз промисловців і підприємців – найбільше в країні об’єднання організацій ділових кіл та суб’єктів економічної діяльності усіх форм і видів – від великих вертикально інтегрованих корпорацій до малого й середнього бізнесу.
     Метою засідання було обговорення основних завдань з надання кваліфікованих консультацій членам УСПП у питаннях реєстрації та комерціалізації майнових прав інтелектуальної власності в інтересах інноваційного розвитку та захисту прав інтелектуальної власності суб’єктів господарювання,  збільшення економічного впливу на життя держави та сприяння в реалізації державної політики в сфері інтелектуальної власності.

     Під час зустрічі, як Голова комісії щодо питань освіти та науково–дослідної робити в сфері освіти інтелектуальної власності Ю.Бошицький запропонував членам УСПП та керівникам підприємств наступні пропозиції:

  • курси підвищення кваліфікації для керівників підприємств та членів Українського союзу промисловців і підприємців;
  • пропозиції та рекомендації щодо розробки нормативних актів в сфері інтелектуальної власності;
  • консультації з питань проблематики інтелектульної власності для членів Українського союзу промисловців і підприємців та керівників підприємств;
  • спільні наукові дослідження проблем в сфері інтелектуальної власності;
  • спеціалізовані семінари та круглі столи з представниками Українського союзу промисловців і підприємців в сфері інтелектуальної власності, тощо.

     Сьогодні перед державою стоять питання розробки бізнес-моделей щодо ефективного управління застосуванням інтелектуальної власності, адаптації українських товаровиробників до нових умов з урахуванням складної економічної ситуації в країні, а також забезпечення прав інтелектуальної власності в умовах створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС, створення сучасного ринку інтелектуальної власності. При цьому інтелектуальна власність виконує роль стратегічного ресурсу в системі формування національного багатства і починає суттєво впливати на рівень його  конкурентоспроможності.

     Але у сучасній економіці України інтелектуальний потенціал, поки що, недооцінюється, а незатребуваність накопиченого інтелектуального багатства стала однією з причин того, що економічний розвиток держави, всупереч наявному потенціалу, так і залишився на рівні сировинного, який характеризується трудомістким і енергоємним виробництвом.
     Отже, створення Комісії з питання інтелектуальної власності та інтелектуальної безпеки в наш час вважається своєчасним и корисним.