Національна академія наук України Київський університет права

Студенти факультету міжнародних відносин КУП НАНУ взяли участь у Літній школі «Безпека в небезпеці» в Дипломатичній академії України при МЗС України

21 Червня, 2013

     З 17 по 20 червня 2013 р. за сприяння Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні та Республіці Білорусь, відбулася Літня школа на тему «Безпека в небезпеці» в Дипломатичній академії  України при Міністерстві закордонних справ України.
     Від Київського університету права НАН України участь у Літній школі приймали доцент кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства Тітко Ельвіра Валентинівна разом зі студентами 3 курсу факультету міжнародних відносин Осиповою Вікторією та Іваніщевим  Павлом.
     Мета Літньої школи полягала в порушенні теми  щодо сучасних викликів, які загрожують безпеці людини, суспільства та держави. А також , допомогти учасникам розібратися в складній безпековій ситуації, що склалася у світі та заохотити учасників розробити можливі шляхи протидії  чи нейтралізації загроз  для захисту інтересів держави.
Програмою заходу було передбачено проведення чотирьох тематичних сесій щодо сучасних викликів та загроз, а також економічного, екологічного та гуманітарного вимірів безпеки.
     Під час першого робочого дня Літньої школи з доповідями виступили запрошені іноземні та вітчизняні експерти, серед яких були присутні колишній координатор німецько-північноамериканського співробітництва МЗС Німеччини, колишній Президент Парламентської асамблеї НАТО проф. Карстен Д. ФОГТ, помічник директора з міжнародних питань Женевського центру з демократичного контролю над озброєними силами проф. Даніел УОРНЕР та доктор історичних наук, завідувач кафедри філософії і соціально-гуманітарних дисциплін Київського університету права НАНУ Олександр ПОТЄХІН та інші. Високоповажні гості у своїх доповідях окреслили нові виклики та підходи до визначення терміну «безпеки» в ХХІ столітті, детально зосередивши увагу на пошуках рішень комплексних безпекових питань.
     Наступного дня учасники школи змогли прослухати доповіді професорів  Дипломатичної Академії України,таких як Людмила ЧЕКАЛЕНКО (кафедра регіональних систем та європейської інтеграції), Сергій ШЕРГІН (завідувач кафедри регіональних систем та європейської інтеграції ) та професора інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Т.Шевченка Олександра ШНИРКОВА. Також в цей день виступали посол з особливих доручень з Департаменту економічного співробітництва Міністерства Закордонних Справ України Ігор НІКОЛАЙЧЕНКО і директор з військових програм Центру Разумкова Микола СУНГУРОВСЬКИЙ . Основною темою усіх доповідей та дискусій було питання глобалізації економіки ,енергетична безпека та світова торгівля зброєю.
     В передостанній день основною темою виступів було охорона навколишнього середовища, виробництво органічних продуктів , пошук альтернативних  джерел енергії та питання ядерної безпеки в світі . В цей день свої  доповіді представив координатор освітніх програм Greencubator Андрій ЗІНЧЕНКО , представник з Міністерства аграрної  політики та продовольства України , а також Надзвичайний та Повноважений Посол України та ректор Дипломатичної академії України Микола КУЛІНІЧ . Також,варто не забувати про Надзвичайного та Повноваженого Посла Австрії в Україні Вольфа Дітріха ХАЙМА .

Фінального дня в стінах  Дипломатичної академії в ролі експертів переважала прекрасна половина людства. Свою промову представила заступник координатора програм Міжнародної організації з міграції Оксана ГОРБУНОВА, лектор Дипломатичної академії України та представник Департаменту міжнародної політики та дипломатії  Марія ВАСИЛЬЄВА та терапевт і консультант Міністерства охорони здоров’я України Марія ВАСИЛЬЄВА . Основні проблеми,які обговорювалися  експертами стосувалися транснаціональних злочинів як основної загрози безпеки , системи охорони здоров’я , нелегальної міграції та тенденцій торгівлі людьми та органами .Закінчився робочий день заключними промовами Надзвичайного та Повноваженого Посла України і ректора Дипломатичної академії України Миколи КУЛІНІЧА та Директора Регіонального представництва Фонду імені Фрідріха Еберта і Україні та Білорусії  Урсули КОХ-ЛАУГВІЦИ. А також,відбулося вручення сертифікатів усім учасникам школи.
     Щоб якось урізноманітнити сесії, відбувалися цікаві практичні завдання. Їх особливістю була робота в групах, що зближала між собою незнайомих людей.
     Також варто згадати про палкі дискусії між учасниками школи. Щоб дати змогу трохи відпочити розуму та зібратися з силами, відбувалися короткі перерви на каву чи чай ,на яких учасники школи мали змогу спілкуватися та ділитися думками один з одним.