Національна академія наук України Київський університет права

Студенти КУП НАНУ долучилися до Мовчазної ходи Студентської ради м. Києва в день пам’яті жертв голодомору разом зі студентською молоддю міста

24 Листопада, 2014

Запалена свічка на підвіконні –

життєстверджуючий символ, який об’єднує

націю спільною пам’яттю і загальної надією.

 

   Студенти КУП НАНУ долучилися до Мовчазної ходи Студентської ради м. Києва в день пам’яті жертв голодомору разом зі студентською громадою міста.

   Президент України Петро Порошенко під час траурних заходів в День пам’яті жертв голодоморів зазначив : ” – Сьогодні нам як ніколи потрібна єдність. І я вірю, що ми здатні вивчити уроки історії. І хай не сподіваються знову підкорити Україну. Ми стали сильними, мудрими і ми дамо відсіч. Ніколи не здамося, ніколи не припинимо боротьби!” 


   Голодомор 1932-1933 рр. був не випадковим явищем природного чи соціального походження, а наслідком цілеспрямовано застосованого більшовицькою владою терору голодом, тобто геноцидом *.

   Студентська рада м. Києва об’єднала студентів з усіх університетів столиці  заради спільної ходи та вшанування пам’яті жертв Голодомору. Скорботна хода відбувалася від ДПСП «Арсенал» до Національного музею “Меморіал пам’яті жертв голодоморів в Україні”. І студенти КУП НАНУ не були винятком – велика кількість молоді прийшли віддати шану загиблим. Молодь мовчки йшла, розмірковуючи над трагедією, несучи в руках лампадки та символічні букети з колосків.


   «Об’єднавшись у пам’яті про мільйони невинних жертв Голодомору, ми також підтверджуємо нашу спільну відданість ідеї створення світлого майбутнього України і сприяння повазі до загальних прав людини і основних свобод, які є невід’ємним правом всього людства», – звернувся до студентів Перший заступник Президента Студентського парламенту КУП НАНУ Сидоренко Максим.

 

Голодомор – жорстокий час –

Це смертний вирок був для нас.

А ми все вірить не хотіли,

Хоча вже ледве животіли,

І як вода зника в пісок,

Крізь пальці п’ятий колосок.

На десять років забуття,

Як пощастить, то й вороття.

Вже вдома нікому чекати,

Поховані і батько й мати,

Все наяву, мов страшний сон,

Що заточив у свій полон.

А чорна туга серце крає,

Бо смерть мільйони забирає.

Голодомор – жорстокий час –

Це смертний вирок був для нас.

 

   * Як відомо, термін “геноцид” (genocide) уперше вжив 1944 р. американський правник польсько-єврейського походження Рафаель Лемкін у своїй книжці, присвяченій пануванню “осі Берлін—Рим” в окупованій Європі, окреслюючи цим гітлерівські злочини щодо цивільного населення. Перша частина терміна — genos — з грецької означає “раса” або “народ”, друга — cide з латинської (caedre) означає “мордувати”. Отже, слово позначало процес мордування або винищення народу або релігійної, расової групи.

 

Голова Ревізійної комісії

Студентського парламенту КУП НАНУ

Полінська Дар`я