Національна академія наук України Київський університет права

Бердиченко Ірина Олегівна

Кандидат юридичних наук, доцент кафедри кримінального права та процесу

В 2001 році закінчила Національну академію внутрішніх справ за спеціальністю правознавство.

В 2020 році закінчила Полтавський університет економіки і торгівлі за спеціальністю менеджмент, освітня програма бізнес-адміністрування. 

В 2016  році захистила дисертацію за спеціальністю 12.00.08 (кримінальне право та кримінологія; кримінально-виконавче право) на тему: «Марки акцизного податку, контрольні марки, голографічні захисні елементи як предмет суспільно небезпечних діянь у сфері господарської діяльності».

Науковий ступінь – кандидат юридичних наук. Професор Міжнародної кадрової академії.

Має 28 – річний досвід державної служби, з них 23 річний трудовий стаж в правоохоронних органах. 20 років працювала в слідчих підрозділах, крім іншого,  на керівних посадах в обласних підрозділах та Головного слідчого управління в Міністерстві внутрішніх справ. Спеціалізувалась на розслідуванні злочинів у сфері господарської діяльності, у тому числі, які вчиняються із використанням інформаційно-комунікаційних технологій, а також вчинених організованими злочинними групами.

Упродовж 2015-2017 років обіймала  посаду начальника відділу аналітичного забезпечення Департаменту кіберполіції Національної поліції.

Звання полковник поліції у відставці.

Після звільнення на пенсію з Національної поліції обіймала посаду заступника начальника управління супроводження програми інформатизації та нормативно-методичної діяльності в Департаменті інформатизації Міністерства внутрішніх справ.

Ст. викладач кафедри цивільного та кримінального права і процесу юридичного факультету Чорноморського національного університету                           ім. Петра Могили, з 2020 року по т.п.

«Правові аспекти кібербезпеки», «Протидія організованій транснаціональній злочинності», «Кримінальна юстиція».

Автор низки наукових праць з питань кримінального права та кримінального процесу, ІТ-права, адміністративного права, у тому числі опублікованих у наукових періодичних виданнях іноземних держав.

Особисто підготовлено навчальний посібник на тему: «Правове забезпечення кібернетичної безпеки України». Навч. посіб. / І. О. Бердиченко. – Полтава: Копі-Центр, 2018. – 126 с.

У співавторстві з доктором технічних наук Дорогим Я. Ю. та кандидатом юридичних наук Кульчій О. О. видано  монографію за темою: «Державно-правовий експеримент в галузі інформатизації». Монографія / Дорогий Я.Ю, Бердиченко І. О., Кульчій О.О.– Полтава.   Копі-Центр, 2022 р. – 151 с.

Також, у співавторстві з доктором технічних наук Дорогим Я. Ю. видано дві колективні монографії:

за темою: Перспективи інноваційних перетворень у розвитку безпечного середовища. Технологічні та правові аспекти. Серія монографій факультету архітектури, будівництва та прикладного мистецтва Катовіцької технологічної школи. Підходи до забезпечення якості освіти, наукових досліджень і технологічних процесів. Монографія / Бердиченко І. О., Дорогий Я. Ю.– Видавництво Технологічний університет, Катовице, Польща. 2021 р.;

за темою: Теоретичні та практичні особливості проведення правового експерименту на території України. Нові виклики в розвитку майбутніх спеціалістів. Монографія / Бердиченко І. О., Дорогий Я. Ю.– Видавництво Галацкий державний університет «Дунареа де Жос». Румунія. 2021 р.

Крім того, у співавторстві з доктором юридичних наук Озерським І. В. видано монографію за темою: «Кримінально-правова характеристика марок акцизного податку, контрольних марок і голографічних захисних елементів як предметів злочинів у сфері господарської діяльності. Монографія / Озерський І. В., Бердиченко І. О.– Київ. ін-т бізнесу та технологій.  2017. – 201 с.