У КУП НАН України відбулося засідання університетського гуртка з прав людини

19 Грудня, 2017
    Кафедрою міжнародного права та порівняльного правознавства Київського університету права НАН України 13 грудня 2017 р. було проведене підсумкове заняття засідань гуртка із циклу “Конвенція в дії: теоретичні та практичні аспекти”.  Керівниками гуртка є доцент кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства к.ю.н. Харчук О.О., та викладачі кафедри Лебідь В.П. і Кортукова Т.О.

mpp1s.jpg
mpp2s.jpg
mpp3s.jpg

У ході роботи гуртка студенти  отримати теоретичні знання щодо дії Конвенції про захист прав людини та основних свобод від 1950 року та практичні навики по веденню справ у Європейському суді з прав людини.
    Зокрема, студенти ознайомились із правилами заповнення формуляру для подання скарги до Європейського суду з прав людини, а також розібрали практичну справу та на її прикладі спробували особисто визначити порушені права та заповнити формуляр. У теоретичній частині студенти ознайомились з критеріями прийнятності скарг до ЄСПЛ, що є досить важливим для успішної подачі скарги, адже близько 95 % рішень ЄСПЛ щодо прийнятності визнають скарги неприйнятними. Крім того, було проаналізовано судову практику щодо матеріальних норм Конвенції з особливим акцентом на статті 2 та статті 3.
    Гурток сприяє фаховій зацікавленості студентів. Здобуті знання студенти зможуть застосувати у своїй майбутній професійній кар’єрі.