У КУП НАНУ відбулося відкриття барельєфної дошки навчальної аудиторії вшанування пам`яті видатного юриста-академіка Володимира Михайловича Корецького

2 Березня, 2015

Ім`я юриста-академіка Володимира Корецького (1890 – 1984рр.) було широко відоме за межами України. Талановитий спеціаліст у галузі міжнародного права, він представляв Україну на міжнародних конференціях, сесіях Генеральної асамблеї ООН, був членом і віце-президентом Міжнародного суду ООН, вільно володів кількома іноземними мовами.
     Володимир Михайлович залишив вагому наукову спадщину, його постать є взірцем для майбутніх правників, які прагнуть здобути ґрунтовні знання. Праці В.М.Корецького є актуальними і на часі будь-якої епохи розвитку держави і права.
     У  ході конференції відбулося урочисте відкриття барельєфної  дошки навчальної аудиторії вшанування пам`яті  Володимира Корецького – видатного   юриста-науковця.  На дошці викарбовано звернення до майбутніх юристів, усіх, хто небайдужий до гідного ставлення один до одного. Відповідно до статті 1 Загальної декларації прав людини 10 грудня 1948р, автором якої є ювіляр, –  Всі люди народжуються вільними і рівними  у своїй гідності та правах.
     Україна має пишатися тим, що стаття 1 Загальної декларації прав людини була внесена за поданням Володимира Корецького без жодної правки.

Ректор, професор Юрій Бошицький під час відкриття барельєфної дошки навчальної аудиторії вшанування Володимира Корецького, звернувшись до присутніх, зазначив, що дана аудиторія, стіни якої наповнені працями науковця, фотографіями із засідань конференцій, сесій Генеральних Асамблей ООН наближають нас до часу, в якому жив науковець. Ці рерітетні речі мають виховний характер, увіковічують його пам`ять. Адже народна мудрість стверджує, що людина жива до тих пір, допоки про неї пам`ятають.
     До присутніх зі словами вшанування світлої пам`яті академіка-юриста В.М.Корецького звернулися:  Ю.А. Кармазін, доктор філософських наук, почесний доктор КУП НАНУ; С.В. Книш, к.ю.н., доцент РІ КУП НАНУ; Г.П.Левківська, проректор з соціально-гуманітарних питань;  Грабова Віталія,  дипломантка конкурсу Володимира Корецького, учениця 11-го класу  комунального закладу «Гуманітарна гімназія №1 ім. М. І. Пирогова Вінницької області.

Проректор
з соціально-гуманітарних питань