Національна академія наук України Київський університет права

У КУП НАНУ відбулося відкриття виставки заслуженого художника України Володимира Овраха «Квітуче Поділля»

6 Жовтня, 2014

     У рамках проекту «Інтелектуальна власність України: перлини живопису для студентської молоді», що діє в університеті під  патронатом ректора, професора, заслуженого юриста України Юрія Бошицького  06 жовтня відбулося відкриття 18-ї виставки «Квітуче Поділля» Володимира Овраха. У своєму вступному слові ректор зазначив, що цей проект дає можливість майбутнім юристам у стінах університету ознайомитися з творчістю відомих митців, насолодитися справжніми перлинами живопису та сприяє спілкуванню з майстрами художнього мистецтва, адже майбутнє нації  залежить від виховання високодуховної людини. Знаковою подією для даного заходу була присутність Міхала Швантнера, почесного доктора “Honoris Causa”  КУП НАНУ, директора Департаменту країн з перехідною та розвинутою економікою Всесвітньої організації інтелектуальної власності, який перебував на виставці на особисте запрошення Юрія Бошицького, провідного фахівця в галузі інтелектуальної власності.


     Слід зазначити, що дана виставка має міжнародний статус. Пан Міхал Швантнер підкреслив, що полотна картин Володимира Овраха відображають   справжню душу України – її безсмертя. «Зимові пейзажі» повертають присутніх на виставці у своє далеке казкове дитинство.


     Кодьєва Олена, доктор культурології звертаючися до учасників виставки  зазначила, що  особливістю живопису Володимира Овраха є надзвичайно тонке поєднання уявного та реального. Тонке відчуття кольору дозволяє художникові виявити на полотні найтонші нюанси, передати мінливі відтінки настрою твору. Своєрідною є й живописна техніка художника: він любить працювати мастихіном, вдало використовує пастозні мазки, які утворюють на поверхні полотна легкий рельєф, що створює враження вібруючого повітря.

     Галина Левківська, проректор з соціально-гуманітарних питань акцентувала увагу на  яскравих кольорах картин, що  відображають всю повноту життєвих вражень, авторське бачення світу. За образною глибиною і бездоганним володінням матеріалом постає сповнений професійної гідності Майстер, який, незважаючи на капризи часу продовжує створювати високохудожні речі. Проект ректора сприяє засвоєнню теоретичних знань з предмету «Право інтелектуальної власності», що вивчають студенти у КУП НАНУ.