Національна академія наук України Київський університет права

У КУП НАНУ відбувся майстер-клас декана юридичного факультету Батумського державного університету ім. Шота Руставелі Адама Махарадзе

14 Грудня, 2016

     В Київському університеті права НАН України відбувся майстер-клас декана юридичного факультету Батумського державного університету ім. Шота Руставелі, доктора юридичних наук, професора Адама Махарадзе на тему: «Актуальні проблеми кримінального законодавства Грузії». В програмі майстер-класу А. Махарадзе приділялась значна увага праці Т.В. Церетелі присвяченій причинному зв’язку в кримінальному праві. Концепція причинного зв’язку в кримінальному праві пов’язана з  вольовим вчинком людини. При цьому до поняття вольового акту поряд з позитивною дією відноситься також і утримання від дії (бездіяльність). Якщо вольовий акт – це початкова ланка причинного зв’язку, то його кінцевою ланкою є певна зміна в зовнішньому світі, вироблене вольовим вчинком.

     Також А.Махарадзе звертав увагу на особливості Кримінального кодексу Грузії – основне джерело кримінального права Грузії, що встановлює злочинність і караність діянь на території Грузії. Кодекс складається із загальної і особливої частин. У загальній частині розглядаються основні поняття кримінального законодавства, встановлюються підстави кримінальної відповідальності та звільнення від неї, загальні положення про кримінальну відповідальність і звільнення від неї, примусовим заходам лікування, а також особливості кримінальної відповідальності неповнолітніх. Особлива частина включає в себе статті, що описують склади конкретних злочинів. Структура Особливої частини відображає ієрархію цінностей, що охороняються кримінальним законом: на першому місці стоять злочини проти людини, потім економічні злочини й злочини проти громадських і державних інтересів.

     Асистент професора юридичного факультету напряму міжнародне публічне право Батумського державного університету ім. Шота Руставелі Армаз Кахідзе розповідав про Літню школу, окреслив її проблеми та перспективи розвитку. Наголошувалось, що в цій школі брали участь представники із 17 країн. Викладання проводиться було на англійській мові. Навчання було цікавим та захопливим, оскільки періодично проводяться різного роду конкурси.

Завідувач відділу навчально-методичної
роботи та аспірантури КУП НАНУ,
доктор юридичних наук, професор,
Кінащук Л.Л.