У КУП НАНУ відбувся майстер-клас доктора Університету Зелена Гура (Польща) Йоанни Осієвич

19 Березня, 2015

19 березня 2015 року в рамках розвитку міжнародних зв’язків Київського університету права НАН України відбувся майстер-клас доктора Університету Зелена Гура (Польща) – ЙОАННИ ОСІЄВИЧ на тему: «Harmonization of EU member states’ law with special focus on energy security».
     У першій частині майстер-класу пані Йоанна розповіла про Університет Зелена Гура, зокрема про те, що навчальний заклад налічує 11 факультетів та 54 курси, має власну бібліотеку, ботанічний сад, в університеті діє власне телебачення та радіо INDEX, окрім того випускається газета – UZetka. Окрім навчання у студентів насичене та дуже різноманітне дозвілля, адже проводиться чимало заходів та фестивалів, серед яких Bachanalia, Festival of Science, також в університеті діє кінноспортивний клуб, музикальна група Big Band.

Друга частина зустрічі була присвячена безпосередньо питанням гармонізації законодавства країн-членів ЄС, зокрема, що стосується сфери енергетичної безпеки.
     В рамках лекції, пані Осієвич пояснила, що являє собою процес гармонізації та етапи його становлення, розповіла про особливості принципу взаємного визнання, який передбачає визнання державами-членами норм і стандартів, які діють у внутрішньому праві інших держав-членів. Окремо були розглянуте законодавство ЄС з енергетичних питань. Що стосується енергетичної безпеки ЄС то європейська спільнота солідарна у визначенні стратегічних напрямків з даного питання. До яких зокрема належать: диверсифікація видів та шляхів постачання енергоносіїв; формування внутрішнього енергетичного ринку та ведення прозорої цінової політики; удосконалення внутрішньої правової бази в сфері енергетичної безпеки та ін.

Тематика зустрічі викликала зацікавленість серед присутніх студентів факультету міжнародних відносин. З-поміж запитань до лектора (а їх у ході заняття прозвучало чимало) варто виокремити питання студента ІІ курсу– Даценка Олександра, який поцікавився досвідом Польщі щодо використання альтернативних джерел енергії, та питання студенти IV курсу – Сусли Інни, яка запитала про існуючі перешкоди, з якими стикаються держави-члени ЄС у процесі гармонізації національного законодавства із законодавством Європейського Союзу.
     Окрім змістовного наповнення, майстер-клас мав й практичну значимість для розвитку мовних навичок студентів, оскільки робочою мовою лекції було обрано англійську.
     Студенти КУП НАНУ дякують керівництву університету за отриману можливість спілкування з доктором Університету Зелена Гура (Польща).