Національна академія наук України Київський університет права

У КУП НАНУ відбувся майстер-клас кандидата економічних наук, доцента, судового експерта, члена Національної спілки журналістів України Андрощука Геннадія Олександровича

5 Грудня, 2014

   
4 грудня 2014 року в рамках подальшого розвитку наукового співробітництва кафедри інтелектуальної власності та інноваційних технологій відбувся майстер-клас кандидата економічних наук, доцента, судового експерта, члена Національної спілки журналістів України, завідувача лабораторії правового забезпечення розвитку науки і технологій Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності Андрощука Геннадія Олександровича.
   
Тема майстер-класу: «Правова охорона комерційної таємниці: практика США, Європейського союзу, України». Під час майстер-класу лектор розкрив ключові аспекти охорони та захисту комерційної таємниці і ноу-хау у вітчизняному та міжнародному законодавстві, провідні тенденції та перспективи сучасних компаній у царині комерційної таємниці, її дієвого правового захисту і безпеки в умовах конкурентної розвідки, промислового шпигунства та ін. проявів недобросовісної конкуренції.  
   
Андрощук Г.О. розповів про методологічні тонкощі співвідношення понять «конфіденційна інформація», «нерозкрита інформація» та «комерційна таємниця»  


   Лектор навів безліч цікавих прикладів з реальної господарсько-правової практики, а саме відомі та маловідомі випадки порушення та правового захисту й охорони комерційних таємниць, секретів виробництва на вітчизняних та іноземних підприємствах.
   
Під час майстер-класу Андрощук Г.О. зробив огляд та глибокий аналіз законодавчої бази у сфері охорони комерційної таємниці, виявив існуючі колізії в цій сфері у вітчизняній правовій системі, зокрема, щодо збору та розголошення конфіденційної інформації.
  Лектор дослідив базові ознаки комерційної таємниці у площині низки вітчизняних нормативних актів та міжнародних угод.
   
Андрощук Г.О. розкрив слухачам особливості режиму комерційної таємниці у США та країнах ЄС.
  Лекція викликала питання у магістрів та наукову дискусію. Зокрема, магістр 1-го курсу Дмітрієв Влад цікавився  суттєвими понятійними ознаками комерційної таємниці та доцільністю надання їй окремого охоронного документу. Студентка магістратури Дасюк Наталія запитала, в якій європейській країні забезпечено найбільш високий рівень правового захисту комерційної таємниці та які чинники заважають нашій державі вийти на такий саме рівень захисту.


   
Студенти та співробітники КУП НАНУ дякують лектору Андрощуку Г.О. за надану можливість отримання нових прогресивних знань з теорії та практики правової охорони такого значущого об’єкта інтелектуальної власності, як комерційна таємниця.

Підготувала заст. зав. кафедри інтелектуальної власності
та інноваційних технологій,
 к.е.н. Касабова І.А.