Національна академія наук України Київський університет права

У КУП НАНУ відбувся майстер-клас керівника програм Департаменту країн з перехідною та розвинутою економікою ВОІВ пана Річарда Фрелека(Женева, Швейцарія)

16 Грудня, 2014

     16 грудня 2014 року в рамках розвитку міжнародних зв’язків Київського університету права НАН України відбувся майстер-клас керівника програм Департаменту країн з перехідною та розвинотую економікою Всесвітньої організації інтелектуальної власності (Женева, Швейцарія) – РІЧАРДА ФРЕЛЕКА.
Під час майстер-класу пан Фрелек розглянув такі основні питання:
–    що означає поняття «інтелектуальна власність»;
–    що являє собою Всесвітня організація інтелектуальної власності (ВОІВ) та яке її основне призначення;
–    вагомість діяльності ВОІВ для країн з перехідною економікою;
–    значення політики інтелектуальної власності для діяльності Університетів.
     Почав свою зустріч пан Річард Фрелек з цитування слів всесвітньо відомого американського винахідника та підприємця Томаса Едісона: «There is a way to do it better – find it».


    Говорячи про поняття «інтелектуальної власності», пан Фрелек зазначив, що головною ознакою об’єктів права інтелектуальної власності є те, що вони мають бути результатом інтелектуальної діяльності людини.  Зокрема, до об’єктів інтелектуальної відноситься: авторське право, патенти, торгові марки, географічні зазначення.
     Розглядаючи особливості діяльності Всесвітньої організації інтелектуальної власності, Річар Фрелек підкреслив, що на відміну від інших структурних підрозділів ООН, ВОІВ має джерела фінансування, що не залежать від внесків держав-членів. Головною метою діяльності ВОІВ заохотити творчу діяльність та забезпечити захист інтелектуальної власності в усьому світі.
     Окремо пан Фрелек зупинився на аспектах діяльності Департаменту країн з перехідною та розвинутою економікою Всесвітньої організації інтелектуальної власності; існуючих моделей політики інтелектуальної власності в межах ВОІВ; особливостях співпраці ВОІВ з Україною. Окремо, пан Річард зупинився на досягненнях та подальших перспективах співпраці ВОІВ з КУП НАНУ.


     Тематика зустрічі викликала зацікавленість серед присутніх студентів факультету міжнародних відносин. Молодь слухала досвідченого фахівця з великим зацікавленням, ловила кожне його слово. З-поміж запитань до лектора (а їх у ході заняття прозвучало чимало) особливо хвилювали студентів ті, що стосуються можливості проходження стажування безпосередньо у ВОІВ.
     Окрім змістовного наповнення, майстер-клас мав й практичну значимість для розвитку мовних навичок студентів, оскільки робочою мовою лекції було обрано англійську.
     Студенти та співробітники КУП НАНУ дякують за отриману можливість спілкування з керівника програм Департаменту країн з перехідною та розвинотую економікою Всесвітньої організації інтелектуальної власності (Швейчарія).

Прес-центр КУП НАНУ