У КУП НАНУ відбувся майстер-клас Надзвичайного і Повноважного посла Угорщини в Україні в КУП НАН України

21 Лютого, 2017

21 лютого 2017 р. на запрошення ректора, професора Юрія Бошицького, відбувся майстер-клас Надзвичайного і Повноважного посла Угорщини в Україні Ерно Кекшеня. Високоповажаний гість виступив перед студентами факультету правознавства та міжнародних відносин Київського університету права НАН України із актуальною темою: «Угорсько-українські дипломатичні відносини: історія, сучасність та перспективи». У доповіді пан Ерно Кекшеня висвітлив історичні етапи угорсько-українських дипломатичних відносин та визначив перспективи їх розвитку. Також під час проведення майстер-класу, Ерно Кекшеня,  не оминув питання економічного розвитку угорсько-українських міждержавних відносин, звернув увагу студентів на необхідність розширення співпраці із питань культури, прикордонної торгівлі і освіти.

Хід дискусії засвідчив, що сучасне студентство тримає руку на пульсі міжнародних відносин, політики і дипломатії. Так, у ході дискусії були підняті питання імміграційної політики Європейського Союзу загалом і Угорщини зокрема. Жваве обговорення торкнулося питання контрабанди на угорсько-українському кордоні. Не оминули учасники майстер-класу і питання надання угорського громадянства угорцям, які проживають за межами держави у прикордонних країнах. Студентів зацікавило питання щодо можливості навчання в Угорщині. Пан Ерно Кекшеня розповів про особливості міждержавного обміну студентами із навчальною метою, зазначивши, що обома сторонами не повною мірою використовуються міждержавні квоти студентського обміну. Пан Ерно Кекшеня, відповідаючи на питання студентів, наголосив, що Угорщина виступає беззаперечно  за надання Україні безумовного безвізу, а висунення нових умов у цьому питанні – надумана практика, хоча окремі країни свідомо гальмують цей процес. Не оминули учасники і питання санкцій стосовно РФ за анексію Криму і ведення агресивної війни на Сході України. Ерно Кекшеня зазначив, що Угорщина тримає санкції відносно РФ, бо це єдина позиція Європейського Союзу, незважаючи на те, що Росія – третій за значимістю держава-партнер Угорщини після Німеччини та Австрії.

На завершення пан Ерно Кешкень запропонував студентам Київського університету права НАН України відвідати консульський і візовий відділи посольства Угорщини в Україні з екскурсією та засвідчив готовність прийняти кращих студентів Університету для проходження виробничої практики у Посольстві.

Прес-центр КУП НАНУ