Національна академія наук України Київський університет права

У КУП НАНУ відбувся майстер-клас Посла Швейцарії в Україні

18 Березня, 2013

   18 березня 2013 року у КУП НАНУ відбувся майстер-клас Надзвичайного і Повноважного Посла Швейцарії в Україні Крістіана Шьоненбергера.
   Вітальним словом лекцію відкрив ректор КУП НАНУ, професор Юрій Бошицький, а також ознайомив аудиторію з біографією Пана Посла: Д-р. Крістіан Шьоненбергер був керівником спеціальної міжгалузевої робочої групи з питань ядерного роззброєння та нерозповсюдження ядерної зброї при Федеральній адміністрації Швейцарії (2008-2011); – очолював виконання проектів з кадрової політики в Департаменті персоналу Федерального департаменту закордонних справ Швейцарії (2007-2008); – пан Крістіан Шьоненбергер був заступником посла у Посольстві Швейцарії у Відні, Австрія (2002-2007); – був заступником начальника Управління економічного співробітництва у Федеральному департаменті закордонних справ Швейцарії (1997-2002) та заступником посла у Посольстві Швейцарії в Сеулі, Корея (1994-1997); – входив до складу делегації Швейцарії на переговорах про створення Європейського економічного простору (1990-1994); – був дипломатичним співробітником Швейцарської місії в Європейському союзі в Брюсселі (1988-1989). На дипломатичну службу до Федерального департаменту закордонних справ  Швейцарії вступив у 1988 році. Пан Посол отримав ступінь доктора технічних наук у Федеральній вищій технічній школі Цюріха, а до цього – диплом магістра в університеті ім. Лаваля в Квебеці, Протягом п’яти років був членом дослідницької групи лауреата Нобелівської премії Ріхарда Ернста.


   На майстер-класі, який був присвячений темі: «Міжнародні відносини між Швейцарією та Україною. Політична система Швейцарії», були присутні: Олена Чернеженко – керівник проектів Посольства Швейцарії в Україні, Галина Левківська – проректор з гуманітарної освіти та виховної роботи, Марина Дей – декан міжнародного факультету, Микола Короленко – декан юридичного факультету, Віра Крепель – завідувач кафедри іноземних мов, Іванна Єдгарова – завідувач відділом міжнародних зв’язків та грантів, а також професорсько-викладацький склад та студенти вузу.
   Пан Посол закцентував увагу присутніх на розвитку міжнародних відносин між нашими країнами, до речі у 2012 році відбувались урочистості з нагоди 20 річчя встановлення дипломатичних відносин між Швейцарією та Україною. Були розглянуті питання федералізму, прямої демократії та цивільного суспільства.
   Загально відомим є той факт, що відповідно до державного устрою Швейцарія є федеративною парламентської республікою, форма уряду якої визначена у конституції для конфедерації і кантонів, а форма-демократична республіка, у формі прямої чи представницької демократії. Кожен кантон має власну конституцію, парламент, уряд, та суд. Федеративна конституція надає тільки обмежену, чітко визначену владу конфедерації.


   Щодо міжнародної політики, то Швейцарія є членом ЄАВТ, МВФ, Світового Банку, МБРР, ОБСЄ та Організації економічної співпраці й розвитку, Ради Європи, ЄКА, МФКК. Країна є своєрідним міжнародним центром, який слугує штаб-квартирою для провідних світових установ.  
   Відкрита лекція проводилась у інтерактивному режимі, студенти задавали цікаві питання, на які Пан Посол радо давав відповіді.
   Професорсько-викладацький склад і студенти університету щиро вдячні ректору, професору Юрію Бошицькому за організацію майстер-класу Посла Швейцарії в Україні.