Національна академія наук України Київський університет права

У КУП НАНУ відбувся майстер-клас радника І класу, керівника Консульського відділу Посольства Угорської Республіки в Україні, пана Яноша Коллара

28 Березня, 2016

     25 березня 2016 року, в рамках реалізації концепції майстер-класів, а також на запрошення ректора, професора Ю. Бошицького, Київський університет права Національної академії наук України відвідав радник  І класу, керівник Консульського відділу Посольства Угорської Республіки в Україні Янош Коллар з темою  «Сутність дипломатичної інформаційної діяльності».
      У вступному слові  пан Янош звернув увагу аудиторії на те, що останні 30 років стали періодом разючих змін для світової дипломатії. Спершу існував біполярний світ, однак потім відбулася стрімка  його руйнація у напрямку поліполярного та формування такого явища як «ліберальна дипломатія». Із власного практичного досвіду, доповідач розповів про характерні риси професійного дипломата. Зокрема, це широке коло різнобічних інтересів (мистецтво, література, культура), уміння тримати секрети, знання іноземних мов. Крім того, було висвітлено першість ролі національних інтересів і їх превалювання над блоковими або регіональними.


     Під час свого виступу пан Янош акцентував увагу слухачів на сутності дипломатичної діяльності, що  розкривається через  посилення  ролі  інформації  в формуванні зовнішньої політики ( повноцінне інформування – запорука успіху),   ролі  інформування суспільства   через ЗМІ та мережу Інтернет, збільшення значення «цивільної дипломатії»  як засобу налагодження міждержавних відносин; дипломатична діяльність, завжди пов’язана  із збиранням   інформації  у країні перебування і має бути легальною, а її використання  акредитуючою країною може бути таємним.
     Доповідач висловив думку, що економічні санкції не завжди можуть  бути  достатньо ефективним засобом вирішення міжнародних спорів. Особливо в контексті того, що економічні санкції призводять до значних взаємних втрат. Тобто, санкції розглядаються як своєрідний стримуючий фактор при застосуванні силою або загрози силою. Окремо Янош Коллар  підкреслив, що одним із чинників у формуванні практичних векторів дипломатичної діяльності є громадська думка.  Пан Янош розповів про внутрішньодержавні проблеми Угорщини, провівши порівняльний аналіз складнощів з якими стикнулася Угорщина  і які повинна подолати наша держава  на шляху до економічного та політичного добробуту.  Підсумком  доповіді став вислів пана Яноша, що  державна політика має розпочатися на рівні державного службовця  із баченням наболілого.


     Кожному учаснику майстер-класу була надана можливість висловити свою думку з приводу тих чи інших обговорюваних питань, студенти отримали консультації з практичних питань доктрини і основ німецького корпоративного права.
     Професорсько-викладацький склад і студенти університету щиро вдячні ректорові за організацію майстер-класу, проведеного паном  Яношем.