У КУП НАНУ відбувся майстер-клас спеціаліста з авторського права Угорщини Міхала Фічора

9 Березня, 2017

1 березня 2017 року у Київському університеті права НАН України відбувся Майстер-клас спеціаліста з авторського права Угорщини, колишнього асистента Генерального директора ВОІВ, професора Міхала Фічора на тему «Авторське право та Інтернет – охорона і захист прав у цифровому онлайновому середовищі», який відбувся під егідою ректора Київського університету права, професора Юрія Бошицького та Всесвітньої організації інтелектуальної власності. У заході взяли участь провідні науково-педагогічні працівники, аспіранти та студенти університету, зокрема, д.ю.н., професор кафедри галузевих правових наук університету Шишка Р.Б., професор кафедри загальнотеоретичних правових дисциплін Іванов В.М., професор кафедри галузевих правових наук Біленчук П.Д. та інші.

Надзвичайно цiкавими виявилися питання про історичні та політичні умови створення Інтернет-договорів ВОІВ, розвиток міжнародного законодавства та законодавства Угорщини у сфері охорони авторського права та суміжних прав у мережі Інтернет, які висвітлювалися професором Міхалом Фічором в ході виступу. Велике хвилювання аудиторії викликала розповідь професора про становлення законодавства  у сфері охорони авторського права та суміжних прав в умовах цифрового середовища та висловлювання Френсіса Гаррі, Генерального директора ВОІВ,  з цього приводу, а  також існуючі ідеологічні концепції, як прихильників охорони авторського права у мережі Інтернет, так і противників такої охорони, особливості роботи міжнародних організацій колективного управління з питань охорони об’єктів авторського права та суміжних прав в Інтернет, питання ліцензій, вільних ліцензій, які надаються авторами, а також умов та особливостей відшкодування роялті за таке використання, питання вільного використання об’єктів авторського права та суміжних прав в Інтернет. Бурхливу реакцію залу викликало питання розмежування плагіату та неоригінальності твору як окремих видів порушення авторського права, що піднімалося у контексті звинувачень у порушенні авторського права угорського президента Пала Шмітта, у даній справі наявний факт недотримання вимоги щодо оригінальності твору, а не плагіату.

Майстер-клас справив надзвичайно позитивне враження на його учасникiв та викликав  цікаву дискусію.

Прес-центр КУП НАНУ