Національна академія наук України Київський університет права

У Київському університеті права відбулася олімпіада з української мови

6 Березня, 2014

     4 березня з нагоди ювілею Т. Г. Шевченка та Дня рідної мови вперше в Київському університеті права НАН України стартувала олімпіада з української мови. Проведення заходу організувала кафедра філософії та соціально-гуманітарних дисциплін.
     Величний геній Т. Г. Шевченка, його неоціненний внесок у творення і розбудову української мови зобов’язує вшановувати пам’ять великого Кобзаря, популяризувати українську мову в усіх сферах суспільного життя. Т. Г. Шевченко був переконаний, що поки жива мова в устах народу, доти живий і народ, що немає насильства більш нестерпного, як те, яке прагне відняти народну спадщину, створену численними поколіннями його предків. Мовне питання є актуальним і нині.
     Проведення олімпіади зорганізовано  для вшанування пам’яті Кобзаря, підтримання високого статусу української мови в науково-освітньому просторі, формуванню у студентства національної свідомості, патріотизму, пошани до рідного слова. Студенти університету, відчуваючи себе носіями культурно-духовних надбань українського народу, розуміють необхідність знати і берегти українську мову, прагнути до вдосконалення  власної культури мовлення у майбутній професійній діяльності.
Звертаючись до учасників олімпіади, викладачі кафедри наголосили на тому, що мова –   найважливіший і найміцніший зв’язок, що з’єднує попередні, сучасні і майбутні покоління народу в одне велике історичне ціле.  Мова – символ незламного духу народу упродовж його тернистого історичного розвитку, духовного об’єднання нації, початок державотворення і умова існування держави. Розуміння ролі мови в житті нації визначило поетичне кредо Т. Г. Шевченка, Лесі Українки, І. Франка та багатьох інших українських поетів . Вони щедро висівали зерна своєї творчості на ниву української літературної мови, розвивали і збагачували її.


     Вивчення мови, історії, культури свого народу є важливим складником вищої освіти фахівця ХХІ століття. Досконале володіння рідною мовою –  важливий критерій професіоналізму юриста. Майстерне вживання норм усної і писемної літературної мови, загальна мовна ерудиція, мовна культура визначають високе реноме юриста в сучасному суспільстві.
     Під час заходу студенти І курсу спеціальності «Правознавство» виконували конкурсні завдання «Майстер орфографії», демонструючи  рівень володіння орфографічними нормами сучасної української літературної мови. Про особливості мовлення  юриста розмірковували при написанні творчої роботи «Мова моєї професії».  Проведення олімпіади сприяє формуванню духу змагальності в удосконаленні знань з мови, культури, історії рідного народу, формуванню позитивних емоцій та естетичного задоволення від долучення до прекрасного.
     Після проведення олімпіади студенти-першокурсники ознайомилися з розмаїттям мовознавчої, лексикографічної літератури, представленої у фондах бібліотеки КУП НАН України.
     Підбиття підсумків і нагородження переможців олімпіади відбудеться  7 березня.

К.ф.н., доцент кафедри філософії та
 соціально-гуманітарних дисциплін
Поберезська Г.Г.