У м. Гданськ відбулася презентація колективної монографії «Актуальні проблеми сучасного конституціоналізму (на прикладі України та Республіки Польща)» КУП НАН України та Гданського університету

31 Березня, 2018
    28-30 березня 2018 року у м. Гданськ (Польща) відбулася презентація колективної монографії «Актуальні проблеми сучасного конституціоналізму (на прикладі України та Республіки Польща)» Київського університету права НАН України та Гданського університету. Це видання є результатом кількарічної наукової співпраці між університетами. Колективна монографія підготовлена за загальною редакцією проф., ректора КУП НАН України Ю.Л. Бошицького та проф., завідувача кафедри трудового права, декана факультету права й адміністрування Гданського університету Я.Стеліни. Дана монографія присвячена як спільним, так і притаманним окремо Україні та Республіці Польща проблемам розвитку конституціоналізму на сучасному етапі. Так, сучасний український конституціоналізм найповніше виявляється у конституційних правах, свободах і обов’язках людини і громадянина, в якісно новій організації державної влади, в реалізації Конституції України та чинного законодавства нашої країни, їх удосконалення, в тому числі шляхом впровадження в конституційну структуру України західних моделей конституціоналізму.
    До делегації від Київського університету права НАН України, що очолював ректор КУП НАНУ, проф. Ю. Бошицький, входили від КУП НАНУ: завідувач кафедрою загальнотеоретичних та державно-правових дисциплін, д.ю.н., проф. Н. Кудерська, к.і.н., проф. кафедри загальнотеоретичних та державно-правових дисциплін В. Іванов та к.ю.н., доц. кафедри галузевих правових наук О.Рассомахіна; партнери КУП НАНУ: директор спеціалізованої школи №47 з поглибленим вивченням іноземних мов Печерського району м. Києва С.Нетецька та заступник голови Української антипіратської асоціації С.Нетецький.

k7.jpg
k8.jpg

У презентації брали участь провідні науковці Київського університету права НАН України та Гданського університету, освітяни різних навчальних закладів, аспіранти і студенти вищих навчальних закладів Польщі.

k1.jpg

k2.jpg

k3.jpg

Презентація здійснювалася у формі пленарного засідання, яке пройшло на високому науково-теоретичному та організаційному рівні. До присутніх з вітальними словами звернулися: ректор КУП НАНУ, проф. Ю.Бошицький, декан факультету права та управління Гданського університету, проф. Я. Стеліна, завідувач кафедрою конституційного права та політичних інститутів факультету юриспруденції та адміністрування Гданського університету, проф. А. Шмідт. Було підкреслено, що такі спільні наукові видання науково-педагогічних працівників наших університетів дають змогу почути один одного, йти вперед у науковому пізнанні й розв’язанні нагальних завдань. Члени делегації КУП НАНУ й науково-педагогічні працівники Гданського університету презентували свої наукові розробки, що опубліковані у вказаній монографії.

k4.jpg

k5.jpg

k6.jpg

Плідна робота в межах презентації завершилася ухваленням розробки спільного проекту магістерської програми з бізнес-адміністрування, що надасть змогу магістрантам й аспірантам КУП НАНУ додатково після навчання отримати диплом Гданського університету