У РІ КУП НАНУ відбулась презентація робіт закарпатського художника Роберта Товта

27 Квітня, 2017

26 квітня 2017 року в Рівненському інституті Київського університету права відбулася пересувна  персональна виставка картин «Імпресія живопису Закарпаття» художника Роберта Товта в рамках загальноуніверситетського проекту «Інтелектуальна власність України: перлини живопису для студентської молоді».
    Даний проект було започатковано ректором КУП НАНУ, професором, провідним фахівцем сфери інтелектуальної власності Юрієм Ладиславовичем Бошицьким.

Під час відкриття виставки Юрій Ладиславович зазначив, що для високої ефективності всебічного вихован¬ня студентів необхідно створювати у вищому навчальному закладі естетично привабливу обстановку, використову¬вати у виховній роботі зі студентами потенційні можли¬вості народних традицій та обрядів, забезпечувати висо¬ку естетичну культуру професорсько-викладацького складу та студентів шляхом знайомства з творчістю відомих людей зі сфери культури.
     Спілкуючись з Робертом Товтом, який родом з невеличкого села Ботфалви Ужгородського району Закарпатської області, студенти дізнались про його вподобання в мистецтві, про основні прийоми в роботі. Зокрема, митець зазначив, що дуже любить брати участь у  пленерах- роботі художника на вільному повітрі, а не у майстерні. «Я люблю пленери і взимку, і влітку, і навесні. Постійно малювати лише якусь одну пору року набридає»,-зізнається. Він же має оригінальну родзинку – тримає в одній руці одразу кілька пензлів. Пояснює, що пензлів у художника повинно бути не менше двадцяти.

На відкриття виставки був запрошений і відомий рівненський митець, член Національної спілки художників України, голови комітету з культури, мистецтва і духовності Громадської координаційної ради у Рівненській області Віктор В’ячеславович Гвоздинський, який презентував свої роботи для колективу і студентів РІ КУП НАН України в березні 2017 року. Саме з цієї нагоди на знак подяки ректорм Київського університету права НАН України  художнику був вручений Сертифікат як підтвердження проведення пересувної персональної виставки картин «Весняні замальовки» у стінах інституту.
     Висловили свої враження від виставки Назаровець Уляна Романівна, головний спеціаліст відділу нормативного забезпечення вищої освіти Міністерства освіти і науки України, Таргонський Григорій Миколайович, начальник управління освіти і науки Рівненської області, начальник Головного територіального  управління юстиції в Рівненській області Смачило Іванна Василівна та інші відвідувачі.
     Всі вони зійшлись на думці, що естетична культура юриста повинна відповідати законам краси, гармонійності, згідно з якими відбуваються позитивні зміни у внутрішньому світі людини. Естетичне світосприймання, здатність засвоїти здобутки естетичної культури, взаємодія почуттєвого і раціонального у діяльності юриста є чинниками ефективного регулювання правовідносин в Україні.