У Рівненському інституті КУП НАНУ відкрилася виставка видатних художників Закарпаття

30 Червня, 2015

В рамках університетського проекту «Інтелектуальна власність України: перлини сучасного живопису для студентської молоді»,   в Рівненському інституті  КУП НАНУ 27 червня 2015 року  відбулося відкриття виставки  видатних художників Закарпаття.

На виставці були представлені роботи найяскравіших митців Закарпаття ─ директора картинної галереї, члена Угорського художнього товариства ім. Імре Ревеса Ференца Ерфана, президента товариства ім. Імре Ревеса Ласло Мадяра, члена національної спілки художників Закарпаття, кандидата мистецтвознавства Реті Яноша та члена національної спілки художників Закарпаття Кліса Яноша. На суд глядачів митці запропонували понад 40 живописних робіт, виконаних різними методами та техніками  малярського мистецтва. Це – барвисті пейзажі, лірична графіка, сакральні твори тощо. Цікавими є зображення Мукачівського замку, виконані у різній стильовій манері, що належать перу Ференца Ерфана (масло), Яноша Кліса (пастель), Ласло Мадяра (масло). Складні перипетії сучасності відтворює  Янош Реті у картині з промовистою назвою  «Сум».
     Виставку відкрив ректор, професор, заслужений юрист України Юрій Ладиславович Бошицький, котрий відзначив головний мотив, що об’єднує представлені полотна – залюбленість у довколишній світ природи і чітко виражений колорит Закарпаття. Представлений живопис доносить думку про те, що людина – це частина природи і жити потрібно у злагоді з нею, так само як із   самим собою.

Присутні були одноголосні в тому, що започаткований ректором проект «Інтелектуальна власність України: перлини сучасного живопису для студентської молоді» є надзвичайно важливим елементом як виховного процесу, так і каталізатором професійного зростання майбутніх юристів. Належить підкреслити, що традиції художньої школи Закарпаття яскраво вписані у контекст не тільки українського, а й сучасного європейського мистецтва.