У Рівненському інституті Київського університету права НАН України відбулась презентація полотен львівського художника Л. Ковриги

8 Вересня, 2015

Відкриваючи виставку, ректор Київського університету права НАН України професор Ю.Л. Бошицький зазначив, що у вищому навчальному закладі слід виховувати у студентів інтерес не лише до професійної сфери, але формувати в них розуміння всього багатства духовної національної культури через занурення у прекрасний світ мистецтва. Важливу роль в естетичному вихованні відіграє зміцнення зв’язків вищих навчальних закладів з культурною гро¬мадськістю, залучення її до участі в житті студентства.
     Підтвердженням цього і стала презентація живопису львівського художника Ковриги Леоніда Леонідовича, яка експонуватиметься протягом місяця в холі приміщення Рівненського інституту.
     Художній стиль автора  – еклектичний: поєднує деякі сюрреалістичні роботи, імпресіоністичні, реалістичні, що творять цілий світ фантасмагорій, бутафорій, метафор і художніх порівнянь. Та об’єднує їх здатність митця відкривати через них власну душу, свій спосіб мислення і життя. «Кожна людина – філософ», –  вважає художник.

Леонід Коврига – художник-живописець, народився 25 лютого 1959 року у с. Острів  (Рівненська обл.). 1981 року закінчив географічний факультет Львівського державного університету імені Івана Франка. Працював у науково – дослідному секторі Університету, у Науково – дослідному центрі аерокосмічних досліджень і екологічного моніторингу Академії Наук України, в Інституті народознавства АН України. За час своєї творчої діяльності брав участь у колективних виставках: Палац Мистецтв (Львів, 1996р.), Історичний музей (Львів, 1997), Державний історико – архітектурний заповідник «Стародавній Київ».
     Роботи художника зберігаються у багатьох колекціях світу (Італія, США, Австрія, Швейцарія, Польща, Чехія, Ватикан та інші).

Серед відвідувачів виставки були і представники професорсько-викладацького складу Київського університету права. Г.С. Семаков – професор кафедри кримінального права і процесу, П.Д. Біленчук – професор кафедри кримінального права і процесу, Р.П. Панасюк  – доцент кафедри теорії та історії держави і права, І.В. Труш  – доктор юридичних наук, професор, декан заочної та дистанційної освіти Київського університету прав НАН України та Н.О. Армаш – в.о. завідувача кафедри конституційного, адміністративного, господарського права та процесу. У своїх виступах кожен з них підкреслив, що у Київському університеті права забезпечується всебічний  розвиток особистості студента, що комплексна підготовка юриста – це не лише сума професійних навичок, знань та  вмінь, а й естетичне виховання кожного, хто обрав навчання у нашому вузі.